środa, 24 kwietnia 2024

Elżbieta Mach-Piwowar – złota policjantka i wędkarka

źródło: KWP Opole

Pani komisarz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, wraz ze swoimi koleżankami, zdobyła drużynowo złoty medal na Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Spławikowym Kobiet. To drugi złoty medal tej rangi w historii polskiego wędkarstwa!

Komisarz Elżbieta Mach-Piwowar na co dzień wykonuje ekspertyzy kryminalistyczne. W wolnym czasie natomiast chwyta za wędkę i relaksuje się nad wodą. Jej przygoda z wędkarstwem rozpoczęła się w dzieciństwie, gdy pani Ela miała 6 lat. Później spróbowała swoich sił w zawodach.

Pierwszy sukces osiągnęła w 2000 r. – brązowy medal Mistrzostw Polski i tytuł Wędkarza Roku. Następnie w 2005 roku została powołana do kadry narodowej, w której jest do dzisiaj. Po drodze zdobyła m.in. medale na Mistrzostwach Polski i zajęła wysokie pozycje w Grand Prix. Zaliczyła również kilka startów na Mistrzostwach Świata (Anglia, Chorwacja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Republika Południowej Afryki i Holandia).

Niedawno, 21-22 sierpnia 2021 roku, w holenderskiej miejscowości Almere odbyły się 27 Mistrzostwa Świata Kobiet w wędkarstwie spławikowym. Po zaciętej rywalizacji drużyna z Polski wyprzedziła zespoły z Włoch i Belgii zdobywając złoto i tym samym tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata. W drugim dniu zmagań Elżbieta Mach-Piwowar zdeklasowała rywalki uzyskując najwyższy wynik w zawodach!

Mistrzostwa Świata to najważniejsze w roku zawody wędkarskie na globie. Przygotowania do nich zajmują zawodnikom większą część roku, a wystartować może tylko najlepszych 6 Pań z Polski. Tegoroczny medal to drugi złoty krążek w historii polskiego wędkarstwa. Poprzedni został zdobyty w 2016 r. w Hiszpanii.