czwartek, 25 kwietnia 2024

Odra Opole za burtą Pucharu Polski

źródło: miedzlegnica.eu / fot. B. Hamanowicz

Krótko trwała przygoda podopiecznych Piotra Plewni w rozgrywkach o Puchar Polski. Opolanie w słabym stylu ulegli na wyjeździe Miedzi Legnica 0:4. Inny reprezentant regionu, Ruch Zdzieszowice przegrał przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 0:6.

Piłkarze Odry jechali do Legnicy z mocnym postanowieniem rewanżu za pojedynek ligowy w którym przegrali w Opolu z legniczanami 1:4. Ich starania zniweczył już w 13. minucie Damian Tront, jego strzał z pola karnego wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Niebiesko-czerwoni próbowali się odgryźć natychmiastową kontrą, lecz jedynym jej wynikiem był niecelny strzał.

W kolejnych minutach mecz układał się pod dyktando Miedzi. Najpierw efektowną przewrotką popisał się Zapolnik, na szczęście dla gości bez konsekwencji. Po chwili jednak ten sam zawodnik bezlitośnie wykorzystał zamieszanie w szeregach obronnych Odry dając swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Przewaga gospodarzy wzrosła ponownie tuż przed przerwą. Za sprawą duetu Rodriguez-Lehaire. Ten pierwszy precyzyjnym podaniem tuż przed bramkę stworzył idealną sytuację, której Belg nie mógł zmarnować. Do przerwy więc było praktycznie po meczu. Odra wprawdzie dążyła do zdobycia honorowej bramki, ale na jej drodze stał dobrze dysponowany bramkarz.

Miedź również nie zadowoliła się wysokim prowadzeniem, co chwilę sprawdzając umiejętności Sapielaka. Ostatnie kilkanaście minut opolanie grali w przewadze jednego zawodnika. Hoogenhout doznał kontuzji, a limit zmian po stronie Miedzianki był już wykorzystany. Odrze nie udało się w tym czasie zmienić wyniku, co gorsza tuż przed końcowym gwizdkiem było już 4:0. Brazylijczyk Marcate, pięknym strzałem z dystansu, zamknął spotkanie.