piątek, 29 marca 2024

Kolejarz Opole bez litości dla rywali. Jak poszło Odrze?

FB/Kolejarz Opole

Żużlowcy OK Bedmet Kolejarza już przed spotkaniem uchodzili za zdecydowanego faworyta konfrontacji z Wolfe Wittstock. Okazałe zwycięstwo różnicą 48 punktów należy rozpatrywać w kategorii pogromu. Piłkarze opolskiej Odry, po przegranej w meczu w Łodzi, zakończyli rozgrywki ligowe na 8. pozycji.

ŻUŻEL
2. Liga żużlowa

Z wyniku meczu OK Bedmet Kolejarz Opole z Wolfe Wittstock niezadowolona może być jedynie księgowa opolskiej drużyny, która musi przygotować spore wypłaty za punkty zdobyte przez zawodników gospodarzy. Goście przed meczem skazywani byli na pożarcie w konfrontacji z liderem rozgrywek a wydarzenia na torze potwierdziły wszelkie przypuszczenia.

Wystarczy wspomnieć, że gospodarze nie przegrali drużynowo żadnego z 15 wyścigów. Jedynie w ostatnim z nich zanotowali niespodziewany remis. Podopieczni Piotra Mikołajczaka dominowali w każdym elemencie żużlowego rzemiosła i nawet po przegranych startach potrafili skutecznie rywalizować na dystansie. Kolejarz po pięciu spotkaniach z kompletem zwycięstw pewnie przewodzi w tabeli 2. Ligi żużlowej.

OK Bedmet Kolejarz Opole 69 pkt.
9. Kamil Brzozowski 7+3 (2*,1,2*,2*)
10. Jacob Thorssell 14+1 (3,3,3,2*,3)
11. Mads Hansen 10+3 (3,2*,2*,1,2*)
12. Andriej Kudriaszow 12+2 (2*,3,3,3,1*)

Bieg po biegu:
1. (64,25) Hansen, Brzozowski, Wasserman, Mauer 5:1 – (5:1)
2. (64,69) Krzykowski, Kowalski, Ernst, Bachhuber 5:1 – (10:2)
3. (63,71) Polis, Kudriaszow, Dilger, Wolter 5:1 – (15:3)
4. (63,82) Thorssell, Baumann, Krzykowski, Bachhuber 4:2 – (19:5)
5. (64,85) Kudriaszow, Hansen, Baumann, Wasserman 5:1 – (24:6)
6. (64,66) Polis, Kowalski, Mauer, Wolter 5:1 – (29:7)
7. (63,62) Thorssell, Dilger, Brzozowski, Ernst 4:2 – (33:9)
8. (64,28) Polis, Baumann, Krzykowski, Wasserman 4:2 – (37:11)
9. (63,82) Thorssell, Brzozowski, Wolter, Mauer 5:1 – (42:12)
10. (62,41) Kudriaszow, Hansen, Dilger, Bachhuber 5:1 – (47:13)
11. (64,56) Kudriaszow, Brzozowski, Baumann, Mauer 5:1 – (52:14)
12. (63,93) Kowalski, Ernst, Hansen, Wolter 4:2 – (56:16)
13. (63,54) Polis, Thorssell, Dilger, Wasserman 5:1 – (61:17)
14. (63,12) Thorssell, Hansen, Baumann, Ernst 5:1 – (66:18)
15. (63,09) Baumann, Polis, Kudriaszow, Dilger 3:3 – (69:21)

Sędzia: Paweł Palka
NCD: 63,09s uzyskał w 15. wyścigu Lukas Baumann
Publiczność: około 2000 widzów

PIŁKA NOŻNA
Fortuna 1. Liga

Mecz nie rozpoczął się zbyt dobrze dla Odry. Dwie minuty po rozpoczęciu gry dośrodkowanie z lewej strony w wykonaniu Kacpra Gacha pewnie wykończył Dominik Kun i było 1:0 dla Widzewa. Gospodarze poszli za ciosem, lecz próby Możdżenia i Kmity wylądowały w rękach bramkarza gości – Błażeja Sapielaka.

Odra długo nie potrafiła zagrozić bramce łodzian, lecz pierwsza dogodna sytuacja od razu przyniosła zmianę wyniku. W 24. minucie niezdecydowanie obrońców Widzewa wykorzystał Adam Żak, który podał przejętą przez siebie piłkę do Konrada Nowaka, a ten silnym strzałem wpisał się na listę strzelców. Kolejne minuty przyniosły wymianę ciosów z obu stron. Widzewiacy ruszyli do kontrataku, a głównym zagrożeniem pod bramką gości był Marcin Robak, który najpierw głową a później w akcji sam na sam nie zdołał pokonać świetnie dysponowanego Sapielaka. Odra odgryzła się tuż przed przerwą, lecz uderzenie z kilku metrów Tabisia obronił Kudrjavcevs, a kilka chwil później próba Mikinicia wylądowała na słupku.

Po przerwie gospodarze wciąż dążyli do zdobycia drugiego gola, lecz kolejna próba Robaka i dwie szanse Kuna nie znalazły drogi do bramki. W ostatnich minutach tempo wyraźnie spadło i gra toczyła się głownie w środku pola. Smętną atmosferę, ku uciesze kibiców gospodarzy, przerwał Paweł Tomczyk, który w 87. minucie przerzucił piłkę nad bezradnym Sapielakiem dając swojemu zespołowi trzy punkty. Odra kończy rozgrywki na 8. miejscu w tabeli, co biorąc pod uwagę perturbacje jakie dotknęły zespół w tej rundzie można uznać za pozytywny wynik.

Widzew Łódź – Odra Opole 2:1 (1:1)
Bramki: Kun 2′, Tomczyk 87′ – Nowak 24′
Widzew Łódź: Kudrjavcevs (Mleczko 46′) – Stępiński (Owczarek 87′), Grudniewski, Caique, Gach, Kmita (Samiec-Talar 46′), Poczobut, Hanousek, Możdżeń, Kun (Tomczyk 72′), Robak (Czubak 62′).
Odra Opole: Sapielak – Tabiś, Trojak, Kostrzycki, Winiarczyk – Wróbel, Drewniak, Mikinic (Klimek 87′), Niziołek (Surzyn 82′), Nowak, Żak (Czapliński 61′)
Żółte kartki: Kmita, Poczobut- Kostrzycki
Sędzia: Marek Opaliński
Publiczność: około 4000 widzów