wtorek, 16 kwietnia 2024

Falstart Odry na inaugurację

źródło: odraopole.pl/Mirosław Szozda

Podopieczni Piotra Plewni nie będą miło wspominali pierwszego meczu w sezonie. Odra Opole uległa na własnym stadionie Miedzi Legnica 1:4.

Goście wyszli na prowadzenie już w 11 minucie meczu po ładnym strzale Krzysztofa Drzazgi. Goście z Dolnego Śląska prezentowali się korzystniej, lecz przez dłuższy czas ich strzały nie zagrażały bramce Odry. Strzały Makucha i Garucha nie znalazły drogi do bramki opolan, próba Domingueza w doliczonym czasie gry także pozostawiała wiele do życzenia. Opolanie nie potrafili znaleźć sposobu na szczelną obronę legniczan. W pierwszych 45 minutach nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Lenarcika.

Co nie udało się Dominguezowi przed przerwą, szybko zrekompensował sobie tuż po wznowieniu gry. W 48 minucie pewnym strzałem wykończył akcję swojego zespołu i dał sygnał do kolejnych ataków. Rozochocona Miedź już kilka minut później rozłożyła gospodarzy na łopatki, a drugą swoją bramkę dołożył rozgrywający świetne zawody Drzazga. Odra w drugiej połowie poprawiła swoją grę. Sytuacji sam na sam ku rozczarowaniu kibiców nie wykorzystał Mikinić. Z „pomocą” przyszedł im Carolina, który w nieprzepisowy sposób powstrzymywał Sauczka. Sędzia Piotr Urban wskazał na jedenasty metr, a pewnym egzekutorem okazał się Krzysztof Janus. W 75 minucie gospodarze zyskali kolejny rzut karny za zagranie ręką jednego z legniczan, tym razem jednak nie udało im się zdobyć gola. Paweł Lenarcik obronił strzał Janusa. Miedź ponownie zaatakowała w końcówce meczu. Spotkanie zamknął pięknym strzałem Kamil Zapolnik dając gościom zasłużone, trzybramkowe zwycięstwo.

Odra Opole – Miedź Legnica 1:4 (0:1)
Bramki: Janus 66′(rzut karny) – Drzazga 11′, Dominguez 48′, Drzazga 53′, Zapolnik 81′.