środa, 6 lipca 2022

34 milionów złotych dla Olesna w ramach Rządowego Programu Polski Ład

Gmina Olesno uzyskała prawie 34 milionów złotych w ramach dofinansowania z Rządowego Programu Polski Ład. Dzisiaj w oleskim magistracie odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceministra, posła z Opolszczyzny – Marcina Ociepy. 

Na co zostaną przeznaczone pieniądze? 

Ponad 16 milionów zł zostanie przeznaczone na budowę Krajowego Centrum Szkolenia Służb Ratowniczych. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w kraju, w którym służby ratownicze, a przede wszystkim ochotnicze straże pożarne z obszaru całej Polski będą mogły przejść profesjonalne szkolenie.

Trzeba zaznaczyć, że równolegle do policji, karetki czy straży pożarnej, do wypadków, klęsk żywiołowych itp. jako pierwsi najczęściej przyjeżdżają właśnie strażacy ochotnicy, dlatego powstanie ogólnopolskiego centrum szkoleniowego takich służb jest w interesie społecznym. Olesno posiada już wspaniały stadion lekkoatletyczny i kryty basen, które w połączeniu z centrum szkoleniowym będą tworzyć nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku.
Marcin Ociepa, opolski poseł

Drugą inwestycją, na którą Gmina Olesno otrzymała dofinansowanie jest budowa kompleksu basenów odkrytych. Przyznana kwota to prawie 14 milionów zł.

Gmina otrzymała także ponad 3 miliony złotych na  modernizacja dróg w Gminie Olesno. Do zadania wybrano odcinki dróg, których zły stan techniczny powoduje konieczność modernizacji.

Zadanie to obejmuje odcinki dróg:

– ul. Pieloka w Oleśnie, tj. jednej z głównych dróg w historycznym centrum Olesna.- przebudowa odcinka drogi oraz wymiana azbestowego wodociągi, remont chodników, kanalizacji deszczowej, wykonanie parkingów oraz nasadzeń wielopiętrowej zieleni przy drodze,

– ul. Nad Łąkami w Oleśnie – przebudowa odcinka drogi wraz z umocnieniem poboczy,

– ul. Budowlanych w Oleśnie – przebudowa odcinka drogi wraz z wymianą azbestowego wodociągu i remontem kanalizacji deszczowej,

– ul. Młyńska w Borkach Wielkich – przebudowa odcinka drogi wraz z umocnieniem poboczy,

– drogi gminnej w Kucobach – remont odcinka drogi wraz z umocnieniem poboczy.

Przypomnijmy, że Opolszczyzna otrzymała rekordowe 700 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Program Inwestycji Strategicznych.

źródło: olesno.pl/ SK

Facebook