środa, 6 lipca 2022

38 tysięcy Opolan to seniorzy. W poniedziałek przejęli klucze do miasta

 fot. GP

Ich dni i przejęcie kluczy do miasta są nie tylko okazją do integracji środowiska. Warto też podkreślić, że to coraz większa grupa osób, której potrzeby są równie ważne jak innych.

 

Czekamy na propozycje samych seniorów, które mogą zgłaszać w ich klubach, Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu” czy domach dziennego pobytu. Sami też wychodzimy im naprzeciw organizując różnego rodzaju inicjatywy czy realizując projekty, np. parasol dla seniora.- Tam w ramach wolontariatu możemy wesprzeć tych seniorów, którzy mogliby wyjść z domu ale potrzeba im pomocy w ubraniu się, załatwieniu biletu do teatru czy kina lub choćby wyjściu do kawiarni.
Teresa Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Opola

Teraz wyzwaniem jest aktywizacja jeszcze większej liczby osób 60+ z terenu miasta oraz lepsze współdziałanie z klubami seniora z terenów przyłączonych do Opola.

W ramach XXIV Opolskich Dni Seniora w poniedziałek odbyła się uroczysta Msza Święta w opolskiej Katedrze, po której do rynku wyruszył barwny korowód. Następnie, na scenie pod ratuszem miało miejsce uroczyste przekazanie kluczy do bram miasta przez włodarza Opola oraz występy artystyczne zespołów z Domów Pomocy Społecznej.

W ramach drugiego dnia obchodów (21.06) seniorzy mieli okazję zwiedzić Zamek Górny, Dworzec Opole Główne oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Dziś jeszcze o godzinie 17:00 wystartuje gra miejska.

Jutro (22.06.) zaplanowana jest „Kolejowa Zabawa” w restauracji Salomon, przy ulicy Jana Kwoczka 4. W czwarty dzień na seniorów czeka Biesiada czerwcowa w Skansenie, przygotowana przez Muzeum Wsi Opolskiej. Na zakończenie 24.06 w Barze Kolejowym przy Opolu Głównym odbędzie się Kulturalna Prywatka w ramach Nocy Kultury.

Źródło: Radio DOXA
Autor: GP

Facebook