Baner reklamowy dla PPP
sobota, 27 listopada 2021

41. Harcerska Drużyna Żeglarska szuka wsparcia w internecie

 źródło: 41 Harcerska Drużyna Żeglarska im. Władysława Wagnera

Żeglarze ze słynnej, opolskiej „Barki” apelują o wsparcie finansowe w związku z pracami remontowymi i zakupami sprzętu po kończącym się sezonie wakacyjnych obozów.

Oficjalnie zbiórka jest organizowana za pomocą platformy patronaite.pl przez Towarzystwo Przyjaciół 41. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej „TOP 41”, w którym działają obecni i dawni podopieczni druhny Marysi. Szefowa Markuszewska prowadzi drużynę nieprzerwanie od 1965 roku.

Prace nad odświeżeniem łódek i samej barki wykonywane są wolontaryjnie. Wśród osób, które dbają o barkę i pozostałe jednostki pływające oraz o hangar nad kanałem ulgi są najmłodsze zuchy z pierwszych klas szkoły podstawowej ale i emeryci, którzy przed laty byli członkami drużyny. Część z nich pomaga druhnie Marii w prowadzeniu biwaków, obozów i zbiórek dla kolejnych pokoleń żeglarzy.

Drużyna oprócz nauki żeglarstwa wychowuje młodzież jeżdżąc wspólnie na biwaki, pod namiot, uczy harcerskich piosenek i kształtuje charakter młodych. Ci, którzy zdecydują się wesprzeć zbiórkę zostaną też w zależności od deklarowanej kwoty odpowiednio uhonorowani przez członków drużyny i przyjaciół.

Osoby, które wesprą zbiórkę  kwotą 10 zł miesięcznie zostaną zaproszone do specjalnej grupy na portalu Facebook, gdzie pojawiać się będą efekty przeprowadzonych już prac. Bardziej hojni wpłacający 25 zł otrzymają zaproszenie do zwiedzania „Barki”, natomiast patroni oferujący wpłatę 50 bądź 100 zł będą mieli możliwość wzięcia udziału w rejsie DZ-tą, podczas, którego będą mogli podszkolić swoje żeglarskie umiejętności.

Jak do tej pory chęć pomocy młodym żeglarzom zgłosiło 17 osób, które zadeklarowały łączną wpłatę w wysokości ponad 5000 złotych. Zrzutkę można wesprzeć pod linkiem:  https://patronite.pl/41hdz?fbclid=IwAR2HqItlN1HdQbPnkU-cHiozLbHZNdMcDVMoW9nBpuf8mMAxs6UjeW1eHuw

Gość w kawiarence

Facebook