Plac Sebastiana 7
środa, 17 sierpnia 2022

500 zł na sprzęt dla nauczycieli. Znamy wzór wniosku

 Źródło: StartupStockPhotos/Pixabay

Resort nauki opublikował wzór wniosku o dofinansowanie do sprzętu komputerowego dla nauczycieli, pracujących zdalnie. Złożenie go jest niezbędnym krokiem otrzymania wsparcia.

Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie 18 listopada. Osoby, starające się o dofinansowanie, muszą złożyć wniosek i podać w nim informację o rodzaju i cenie zakupionego sprzętu. W przypadku komputerów nabytych od 1 września do 20 listopada, do wniosku należy dołączyć paragon lub fakturę. Niezbędne jest również oświadczenie, że sprzęt został zakupiony do celów prowadzenia zdalnego nauczania. Po tym terminie, starający się o dofinansowanie, będą musieli posiadać imienny dowód zakupu. Wypełnione wnioski trafią do ministerstwa za pośrednictwem dyrektorów szkół. To na nich spoczywa obowiązek sporządzenia i przekazania do resortu listy osób, spełniających wymagania formalne.

Zastosowaliśmy uproszczoną formę refundacji, aby środki jak najszybciej trafiły na konta nauczycieli. Cieszymy się, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom. Będziemy kontynuować wysiłki, aby udoskonalać naukę zdalną, żeby była jeszcze bardziej efektywna.
Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki

Co ważne, o wsparcie mogą ubiegać się nauczyciele wszystkich szczebli ze szkół publicznych i niepublicznych. Przedstawiciele resortu nauki zapewniają, że pieniądze trafią na konta wnioskodawców do końca roku.

Dofinansowanie do sprzętu komputerowego jest rządową odpowiedzią na apele nauczycieli, którzy z powodu wprowadzenia nauki zdalnej zmuszeni zostali do korzystania z prywatnych komputerów.
Wniosek można pobrać TUTAJ

Autor: SI

Facebook