poniedziałek, 24 stycznia 2022

87 mln zł dla Opolszczyzny. Publikujemy listę inwestycji!

 Źródło: KPRM

Dobre wieści dla województwa opolskiego. Rząd przeznaczy 87 mln zł dla opolskich samorządów z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Będzie to rekompensata za straty spowodowane pandemią.

Łącznie do podziału było 6 mld zł. Jak informuje Marcin Ociepa, poseł i wiceminister obrony narodowej, na Opolszczyźnie pieniądze trafią do 30 gmin i 7 powiatów. Zatwierdzony został również wniosek samorządu województwa. Łącznie będzie to około 87 mln zł rządowych pieniędzy, które do kas gmin i powiatów trafią w dwóch transzach.

Pierwsza, 4 miliardy, z których zostaną sfinansowane zaprezentowane dzisiaj inwestycje. Natomiast druga tura to 2 miliardy, z czego pół przeznaczone będzie na rewitalizację terenów popegeerowskich.
Inwestycje powstaną w wielu miejscach naszego województw. Cieszy to, że dofinansowanie otrzymają zarówno większe gminy, jak i mniejsze miejscowości. Zostanie między innymi wybudowana remiza strażacka w sołectwie Pludry w gminie Dobrodzień, wodociąg w Baborowie, czy Gminne Centrum Kultury z OSP w Domaszowicach. Będą też pieniądze na remont dróg w powiecie głubczyckim. Są to inwestycje o bardzo dużym znaczeniu dla gmin, na które bez wsparcia rządu nie byłoby je stać.
Marcin Ociepa, poseł Ziemi Opolskiej, wiceminister obrony narodowej

Oprócz wymienionych, pieniądze otrzymają jeszcze gminy: Biała, Bierawa, Byczyna, Dobrzeń Wielki, Głogówek, Grodków, Komprachcice, Lasowice Wielkie, Lewin Brzeski, Lubrza, Namysłów, Niemodlin, Nysa, Ozimek, Paczków, Pawłowiczki, Pokój, Popielów, Prószków, Prudnik, Rudniki, Skoroszyce, Strzeleczki, Tułowice, Wilków, Wołczyn, Zębowice, powiaty: kluczborski, krapkowicki, namysłowski, nyski, oleski i prudnicki oraz samorząd województwa.

 

Pełna lista inwestycji, które otrzymają dofinansowanie znajduje się TUTAJ

Autor: SI

Facebook