Nowa radna miasta Opola – Krystyna Duda
źródło: FB/Violetta Porowska
Żona byłego posła Antoniego Dudy i ciotka prezydenta Andrzeja Dudy zajmie w Radzie Miasta Opola fotel po Arkadiuszu Sz. Były polityk PiS-u został skazanym za jazdę samochodem bez uprawnień i przez to nie może dalej piastować swojej funkcji.
Arkadiusz Sz., były, wpływowy polityk Prawa i Sprawiedliwości w regionie, w 2019 roku został zatrzymany przez policję i wtedy wyszło na jaw, że mimo braku prawa jazdy, nadal jeździ swoim samochodem. Dokument zabrano mu 12 lat wcześniej. Dwa miesiące temu Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał wyrok pierwszej instancji o popełnieniu przez polityka przestępstwa i tym samym Arkadiusz Sz. został prawomocnie skazany na skazany na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. W związku z wyrokiem Komisarz Wyborczy w Opolu ogłosił, że jego mandat radnego wygasł. Następną osobą w kolejce na to stanowisko była właśnie Krystyna Duda.
Nowa pani radna to emerytowany, wieloletni pracownik Politechniki Opolskiej. W wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskała 506 głosów. Był to piąty wynik na liście PiS, który nie gwarantował mandatu. Uroczyste zaprzysiężenie Krystyny Dudy nastąpi jeszcze w tym miesiącu.
Najnowsze artykuły
- Uwaga kierowcy! Most Zamkowy wraca na swoje miejsce. Sprawdź utrudnienia
- Hubertowiny Opolskie 2025 – święto tradycji i wspólnoty
- Ozimska Park w Opolu z nową częścią handlową - 18 października oficjalne otwarcie
- Nadleśnictwo Opole zaprasza na spacer z leśnikiem! Sprawdź szczegóły
- Ruszyły konsultacje w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. Sprawdź szczegóły



