Spieszył się do pracy. Stracił prawo jazdy
7 stycznia, 2022
źródło: KWP Opole
Zatrzymane na 3 miesiące prawo jazdy, 1500 zł i 10 punktów karnych, to kara jaką poniósł 26-letni kierowca Audi, który jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.
6 stycznia tuż po godzinie 8:00 policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi. 26-latek, w terenie zabudowanym, jechał ponad 100 km/h. Na policyjny radar wpadł w Karczowie na krajowej 94. Mężczyzna tłumaczył, że śpieszy się do pracy. Stracił już swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na niego mandat karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.
Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują nowe wyższe mandaty za wykroczenia drogowe. Ma to związek z nowelizacją ustawy „Prawo o ruchu drogowym”.
źródło: opolska.policja.gov.pl/SK
Najnowsze artykuły
- Aquapark w Opolu coraz bliżej. Rusza budowa imponującego kompleksu
- Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Opola. Zmiana trasy i wspólne kolędowanie
- Miejski Sylwester przy Stegu Arenie. Sprawdź szczegóły
- Katedra Opolska ponownie otwarta dla wiernych
- Jarmark Bożonarodzeniowy 2025 w Opolu. Świąteczne atrakcje czekają na mieszkańców i turystów



