Premier ogłosił nową tarczę. Zerowy VAT na żywność, gaz i nawozy
11 stycznia, 2022

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj kolejne założenia tarczy antyinflacyjnej. Rozwiązania te mają złagodzić skutki inflacji i zmniejszyć jej koszty dla polskich rodzin.
Nowe rozwiązania będą obowiązywać od 1 lutego do 31 lipca 2022 r. Na konferencji prasowej szef rządu zapowiedział: obniżenie stawki VAT na paliwo do 8%, zerową stawkę VAT na podstawowe produkty spożywcze, zerową stawkę VAT na gaz, przedłużenie obniżki 5% stawki VAT na prąd, obniżenie VAT na ciepło do 5%, 0% VAT na nawozy oraz niższe rachunki za gaz dzięki taryfom gazowym.
- "Chcemy zaprezentować Tarczę Antyinflacyjną 2.0, która ma chronić polskie rodziny i obniżyć podatki. Ona ma przede wszystkim pomóc pozostawić w portfelach Polaków jak najwięcej pieniędzy".
🛡️ Obniżka podatków w ramach #TarczyAntyinflacyjnej 2.0 ⤵️ pic.twitter.com/vvfataAxr6
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) January 11, 2022
źródło: gov.pl/SK
Najnowsze artykuły
- Letnie kino pod chmurką na ZWM-ie. Seanse w każdy czwartek wakacji
- Opolanie otrzymali już 56 mln zł z renty wdowiej. ZUS podsumowuje pierwsze wypłaty
- XXI Master Truck 2025 - sprawdź program [18-20 lipca]
- Zalanie na DK38 usunięte. Droga Głubczyce–Kędzierzyn-Koźle znów przejezdna
- Nowa droga rowerowa i przebudowa przystanku przy pływalni Akwarium