Janusz Kowalski wraca do rządu?
fot. ŁK
Coraz częściej mówi się o możliwym powrocie do rządu Janusza Kowalskiego. Poseł z Opola miałby stanąć na czele Ministerstwa Energii, które tym samym zostałoby reaktywowane.
Informację na temat domniemanego powrotu Kowalskiego do rządu już w czwartek podał „Fakt”. Dzisiaj sprawą zainteresowały się inne ogólnopolskie media, między innymi „Interia”.
Janusz Kowalski miałby stanąć na czele resortu Energii. Przypomnijmy, że to ministerstwo zostało zlikwidowane w 2019 roku. Inny scenariusz zakłada, że były wiceprezydent Opola zostanie powołany na wiceministra aktywów państwowych z kompetencjami dotyczącymi energii.
Janusz Kowalski już raz zasiadał w rządzie. W latach 2019–2021 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Był także pełnomocnikiem rządu ds. reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa. W lutym 2021 roku został odwołany ze stanowiska.
autor: SK
Najnowsze artykuły
- Zmiany personalne w diecezji opolskiej w 2026 roku. Sprawdź, co się zmieniło
- Nowe kompetencje, nowe wyzwania. Instytut Goduli przedstawia raport „Metropolia przyszłości”
- Budowa nowej trasy pieszo‑rowerowej na Wrocławskiej wchodzi w kolejny etap
- Parking przy ulicy Ozimskiej wkrótce ponownie otwarty. Co się zmieni?
- Kończy się ważny termin dla rodziców. Chodzi o 800 plus



