Szpital tymczasowy w Opolu zakończył działanie. Czas na podsumowanie

Blisko 2 tys. pacjentów przez rok i trzy miesiące działalności przyjął szpital tymczasowy w Opolu. Placówka funkcjonowała od końca grudnia 2020 roku i ostatecznie przestała działać 1 kwietnia tego roku. Była to największa lecznica w województwie opolskim ukierunkowana na przyjmowanie pacjentów z ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem.
Pierwszy przyjęty 27 grudnia 2020 roku pacjent otworzył nową erę w opolskiej medycynie. Ten szpital ze względu na swoje możliwości przyjmował najtrudniejszych pacjentów. Mieliśmy bardzo dużo stanowisk intensywnej terapii odpowiednio wyposażonych, ale też i z odpowiednim personelem. To wszystko już jest mam nadzieję za nami, natomiast okres ten był bardzo trudny. Zarówno tzw. fala alfa jak i przedostatnia delta.
Jak wskazuje Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego szpital tymczasowy wpłynął również na leczenie pacjentów niezakażonych koronawirusem.
Ten szpital zabezpieczył województwo w pełnym zakresie i pozwolił na odciążenie pozostałych szpitali. Chociażby Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, gdzie mogliśmy się skupić na leczeniu pacjentów niecovidowych.
W szczycie ostatniej fali koronawirusa personel szpitala tymczasowego w Opolu opiekował się nawet 150 pacjentami dziennie. Średnia śmiertelność wśród osób, które tu trafiły wynosi ponad 40%.
źródło: Radio DOXA/ Fabian Miszkiel
Najnowsze artykuły
- W 20. rocznicę śmierci w MBP w Opolu odbędzie się wieczór z poezją Karola Wojtyły
- Spada liczba umów o dzieło. ZUS podsumował miniony rok
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty - "Oddaj krew, podziel się miłością!" już po raz 19.
- Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli narkotyki w bagażu dwójki pasażerów autokaru
- Opolscy policjanci w Auschwitz: Seminarium o prawach człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji