Po pandemicznej przerwie wracają Piastonalia!

Koncerty, kino plenerowe, wyścig smoczych łodzi czy zawody esportowe, to tylko część atrakcji, jakie czekają na studentów podczas tegorocznych Piastonaliów. Impreza organizowana przez dwie największe opolskie uczelnie po dwóch latach przerwy wraca w tradycyjnej formule.
Studenci świętowanie rozpoczną już w poniedziałek, 16 maja, na kampusie Uniwersytetu Opolskie. Środa, 18 maja, to wspólny dzień, podczas którego tradycyjnie przez ulice Opola przejdzie korowód studentów, którzy odbiorą klucze do miasta.
"Później rozpoczną się imprezy na kampusie politechniki. 19 maja to dzień hip-hopowy natomiast 20 maja to będzie dzień typowo rockowy. Potem jest sobota czyli już 21 maja. Na ten dzień zaplanowaliśmy kino samochodowe i igrzyska w League of Legends."
"Jeżeli chodzi o igrzyska sportowe, to już mogę zdradzić, że główna nagroda czyli Puchar Politechniki Opolskiej został zaprojektowany przez dwóch naszych studentów z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki i ten puchar już jest tworzony na Wydziale Mechanicznym."
Dodatkowo w sobotę zostanie zorganizowany rajd motocyklowy z rektorem Politechniki Opolskiej.
"Planujemy taką trasę, żeby zwiedzić miejsca, które są trochę zapomniane. A są takie ładne, stare pałace, domy, zajazdy, które są już nieco rozpadające się, ale warto o nich pamiętać i warto poznać historię tych miejsc."
Wśród gwiazd tegorocznych Piastonaliów znaleźli się m.in. Tede, Paluch, Smolasty, Happysad czy Big Cyc. Co ciekawe, na scenie wystąpi także Oskar Zmarzły, student Politechniki Opolskiej, który pasjonuje się rapem.
Źródło: Radio DOXA/ Magda Giczewska – Pietrzak
Najnowsze artykuły
- W 20. rocznicę śmierci w MBP w Opolu odbędzie się wieczór z poezją Karola Wojtyły
- Spada liczba umów o dzieło. ZUS podsumował miniony rok
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty - "Oddaj krew, podziel się miłością!" już po raz 19.
- Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli narkotyki w bagażu dwójki pasażerów autokaru
- Opolscy policjanci w Auschwitz: Seminarium o prawach człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji