Kurznie laureatem nagrody programu Odnowa Wsi
Fot. Województwo Opolskie (FB)
W poniedziałek w Opolskiej Filharmonii miała miejsce gala 25-lecia programu Odnowy Wsi w województwie opolskim. Wśród nagrodzonych miejscowości znalazły się Kurznie, które w ramach nagrody w kategorii „Najpiękniejsza wieś” otrzymały kwotę 18 tysięcy złotych.
Kurznie, sołectwo w gminie Popielów, zostało wyróżnione nie tylko za efekt wizualny czyli zagospodarowanie miejscowości, ale również za więzi i współpracę mieszkańców. Aktywność koncentruje się wokół istniejącego w miejscowości Koła Gospodyń Wiejskich, które aktywnie działa we współpracy z lokalnym sołectwem.
Główną ideą założenia Koła Gospodyń Wiejskich była chęć działania dla tej społeczności.
Wśród zrealizowanych w ostatnim czasie działań promujących był m.in. kulinarny projekt „smaki naszych regionów”, który łączył tradycyjną kuchnię śląską i kresową. Sołectwo organizuje również warsztaty, festyny czy szkolenia. Poza Kołem Gospodyń Wiejskich w sołectwie działa również klub seniora oraz grupa taneczna dla dzieci.
Kategorię „Najpiękniejsza wieś 25-lecia Odnowy Wsi Opolskiej” wygrały Niezdrowice
w gminie Ujazd. Natomiast „Najlepszym Projektem Odnowy Wsi” został „Szlak gąski” zrealizowany przez Gąsiorowice w gminie Jemielnica.
autor: PSZ
Najnowsze artykuły
- Góra św. Anny wciąż bez rewitalizacji. Sejmik nie decyduje, MON zabrał środki
- Opole likwiduje przejścia sugerowane przy Solaris Center
- Sukces opolskiego posła Marcina Ociepy - Sejm niemal jednogłośnie podjął uchwałę jego autorstwa
- 31 października „Horyzonty" zapraszają na sprzątanie nekropolii przy ul. Wrocławskiej w Opolu
- MZK w Opolu przygotował specjalny rozkład na Wszystkich Świętych



