Ruszyła akcja opolskiej policji „Bezpieczna autostrada A4”
20 stycznia, 2023
fot. Opolska Policja
Już dziś odbędą się ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna autostrada A4”. Policja będzie kontrolować m.in., czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, zachowują dystans między pojazdami, czy też wyprzedzają w miejscach dozwolonych.
Akcja ta obejmuję cały odcinek odcinek autostrady od województwa dolnośląskiego aż po podkarpackie, włączając w to województwa opolskie, śląskie oraz małopolskie. W akcji wezmą udział patrole w oznakowanych radiowozach oraz patrole z grupy „SPEED”. Pojazdy wyposażone są w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości. Działania policji wspierane będą również przez drony, których głównym celem będzie kontrola manewrów wyprzedania.
Autor: GN
Najnowsze artykuły
- Jubileuszowy Festiwal Książki Opole 2026. Trzy dni spotkań autorskich, targów i koncertów
- Już w czwartek (11.06) rozpocznie się 50. edycja Opolskich Konfrontacji Teatralnych!
- Porzucono opony w lesie, leśnicy proszą o pomoc
- ZUS: Ostatni moment na wniosek 800+ bez straty pieniędzy
- Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Czaplaka i Matejki



