Opolscy policjanci wyróżnieni medalem im. Podkomisarza Andrzeja Struja
fot. KWP Opole
Trójka opolskich policjantów została wyróżniona medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. To st. sierż. Tomasz Wójcik, sierż. Patryk Koza oraz st. sierż. Arkadiusz Bieganowski w swoich działaniach kierowali się zaangażowaniem i dbałością o życie i zdrowie innych, nawet z narażeniem własnego.
W poniedziałek, 13 lutego br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia odebrało 86 policjantów z całego kraju. W uroczystości wzięli także udział Komendant Główny policji gen. Jarosław Szymczyk, Dyrektor Generalny MSWiA Dariusz Nowak oraz żona podkom. Andrzeja Struja Anna Struj.
Galeria zdjęć:
Podczas uroczystości zaprezentowano historie interwencji policyjnych, w ramach których policjanci, z narażeniem zdrowia i życia, ratowali innych.
To między innymi sytuacja z 23 lipca 2022 roku, gdzie w Zdzieszowicach policjanci zostali wysłani do płonącego budynku mieszkalnego. Na miejscu usłyszeli, że z jednego z okien wydobywa się wołanie kobiety o pomoc. Jeden ze świadków wyważył drzwi, gdzie uwięziona była starsza kobieta. St. sierż. Arkadiusz Bieganowski bez chwili wahania wbiegł do mieszkania i podjął decyzję o ewakuowaniu mocno roztrzęsionej 80-latki.
Natomiast druga sytuacja miała miejsce 16 sierpnia 2022 roku. Policjanci z SPPP w Opolu dostali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z osiedli w Opolu z mieszkania wydobywa się dym. St. sierż. Tomasz Wójcik oraz sierż. Patryk Koza podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Na miejscu przeszukali wszystkie pomieszczenia i w jednym z nich znaleźli leżącego na ziemi 81-latka. Policjanci wynieśli go z mieszkania i udzielili pierwszej pomocy.
Źródło: KWP Opole
Najnowsze artykuły
- Nowa aplikacja mobilna ZUS dla przedsiębiorców
- Zintensyfikowane kontrole przynoszą efekty - straż graniczna podsumowuje ostatnie dni
- KPP Prudnik: Znaleziony portfel z ponad 10 tys. złotych trafił do właściciela
- Ruszyła rekrutacja do XV edycji Szkoły Liderów Collegium Nobilium Opoliense - sprawdź szczegóły
- Jak odróżnić przestępstwo od aktu rewolucji? W Teatrze Kochanowskiego ruszyły próby do spektaklu „Sprawiedliwy. Studium przypadku”



