78 rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf
fot. CMJW w Opolu
Już za kilka dni, w piątek (17 marca), odbędzie się uroczystość związana z 78. rocznicą wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. Tradycyjnie, uczestnicy wydarzenia zbiorą się przed Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Początek o godz. 12.00.
Udział potwierdziło wielu gości, w tym przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz służb mundurowych. Jak co roku swoją obecnością zaszczycą nas także delegacje służb dyplomatycznych państw, m.in. tych, których żołnierze byli w Lamsdorf przetrzymywani. Nie zabraknie reprezentacji świadków oraz rodzin jeńców Stalagu 344 Lamsdorf.
Ceremonia odbędzie się w asyście wojskowej 91 Batalionu Logistycznego w Komprachcicach i w oprawie muzycznej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
Źródło: CMJW w Opolu
Najnowsze artykuły
- Dni Opola 2026. Trzy dni koncertów, atrakcji i wydarzeń - sprawdź program dzień po dniu
- Nowa aplikacja mobilna ZUS dla przedsiębiorców
- Zintensyfikowane kontrole przynoszą efekty - straż graniczna podsumowuje ostatnie dni
- KPP Prudnik: Znaleziony portfel z ponad 10 tys. złotych trafił do właściciela
- Ruszyła rekrutacja do XV edycji Szkoły Liderów Collegium Nobilium Opoliense - sprawdź szczegóły



