Linia 7 pojedzie objazdem. Zamknięty będzie przejazd na Alei Przyjaźni
fot. MZK Opole
Autobusy MZK Opole pojadą objazdem poprowadzonym ulicą Marka z Jemielnicy.
W piątek (5.05), w związku z pracami prowadzonymi przez PKP na odcinku Opole Groszowice – Opole Zachodnie, zamknięty zostanie przejazd kolejowy na Alei Przyjaźni (w sąsiedztwie wjazdu na kąpielisko Bolko). Autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu będą kursowały zgodnie z objazdem.
Linia 7 od przystanku „Popiełuszki-Podmiejska” do „Jagiellonów-Aleja Przyjaźni” pojedzie ciągiem ulicy Marka z Jemielnicy, zatrzymując się na przystankach: „Marka z Jemielnicy-Al. Przyjaźni” oraz na nowo utworzonym, tymczasowym przystanku „Marka z Jemielnicy-Torowa”. Autobusy jadące w kierunku Grotowic, skręcą z ulicy Jagiellonów w prawo, pojadą Aleją Przyjaźni, a następnie przejeżdżając przez przejazd kolejowy, skręcą w ulicę Marka z Jemielnicy. Będą się one zatrzymywały na przystankach: „Marka z Jemielnicy-Walecki”, „Marka z Jemielnicy” oraz „Marka z Jemielnicy-Aleja Przyjaźni”.
Utrudnienia potrwają do 12 maja.
Źródło: MZK Opole
Najnowsze artykuły
- Jubileuszowy Festiwal Książki Opole 2026. Trzy dni spotkań autorskich, targów i koncertów
- Już w czwartek (11.06) rozpocznie się 50. edycja Opolskich Konfrontacji Teatralnych!
- Porzucono opony w lesie, leśnicy proszą o pomoc
- ZUS: Ostatni moment na wniosek 800+ bez straty pieniędzy
- Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Czaplaka i Matejki



