Na opolskim Rynku pojawił się pierwszy na świecie fortepian zewnętrzny – Cadenza
fot. Piotr Franiczek
Z okazji wydarzeń okołofestiwalowych, które towarzyszą 60. Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki mieszkańcy mogą korzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich jest niewątpliwie, fortepian elektroniczny, który pojawił się (7.06) na opolskim Rynku. Zagrał już na nim m.in. Paweł Ostrowski, pianista i saksofonista, aranżer, akompaniator i muzyk sesyjny.
Cadenza to fortepian zewnętrzny zrobiony z betonu i stali. Waży ponad 300 kg. Odporny jest na każdą pogodę. Ten wyjątkowy pancerny instrument od razu przykuł uwagę mieszkańców Opola, którzy mogą się poczuć chociaż przez chwilę jak Fryderyk Chopin.
Fortepian pojawiał się już m.in. w Gliwicach, Cieszynie, Poznaniu, Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Pucku, czy Katowicach.
Instrument będzie dostępny dla każdego kto chce spróbować swoich sił jako pianista do 20 czerwca.
Autor: Piotr Franiczek
Najnowsze artykuły
- Jubileuszowy Festiwal Książki Opole 2026. Trzy dni spotkań autorskich, targów i koncertów
- Już w czwartek (11.06) rozpocznie się 50. edycja Opolskich Konfrontacji Teatralnych!
- Porzucono opony w lesie, leśnicy proszą o pomoc
- ZUS: Ostatni moment na wniosek 800+ bez straty pieniędzy
- Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Czaplaka i Matejki



