Emeryci z Opolszczyzny najnowocześniejsi w kraju!

Emeryci z województwa opolskiego są liderami ubankowienia. Aż 84,4 proc. emerytów z regionu otrzymuje swoje świadczenia na konta bankowe. W gronie 20 miast i powiatów w Polsce o najwyższym wskaźniku ubankowienia seniorów, aż trzy reprezentują Opolszczyznę.
Opole jest na czwartym miejscu w kraju (biorąc pod uwagę miasta i powiaty) jeśli chodzi o odsetek emerytów, którzy otrzymują świadczenia z ZUS w formie przelewu na konto bankowe. Takie wnioski wynikają z danych przełomu ubiegłego i bieżącego roku.
Dokładnie 89,2 procent emerytów mieszkających w stolicy województwa opolskiego pieniądze z ZUS dostaje przelewem na rachunek bankowy. Na ósmym miejscu w kraju w rankingu ubankowienia są seniorzy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, gdzie 87,9 procent z nich zdecydowało, że woli dostawać świadczenie drogą elektroniczną niż od listonosza. W krajowej elicie pod tym względem są także emeryci z powiatu krapkowickiego. Taką decyzję podjęło 86,8 procent tamtejszych emerytów.
Poziom ubankowienia seniorów w województwie opolskim systematycznie rośnie. Wyraźnie wskazują na to dane opolskiego oddziału ZUS. Na początku 2018 r. ZUS w Opolu kierował na pocztę około 48 tys. przekazów pieniężnych, natomiast ilość przelewów na rachunki bankowe wynosiła 148 tys. W maju br. proporcje na rzecz ubankowienia są jeszcze bardziej wyraźne. Już tylko niecałe 23 tys. osób dostaje emeryturę przez osobisty kontakt z listonoszem, a zdecydowana większość – niemal 181 tys. – przelewem na wskazany przez siebie rachunek bankowy.
Źródło: ZUS Opole
Najnowsze artykuły
- W 20. rocznicę śmierci w MBP w Opolu odbędzie się wieczór z poezją Karola Wojtyły
- Spada liczba umów o dzieło. ZUS podsumował miniony rok
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty - "Oddaj krew, podziel się miłością!" już po raz 19.
- Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli narkotyki w bagażu dwójki pasażerów autokaru
- Opolscy policjanci w Auschwitz: Seminarium o prawach człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji