Dziś (16.08) rusza budowa dróg na ulicach Lwowskiej i Żytomierskiej
fot. MZD Opole
Lwowska i Żytomierska, to kolejne miejsca na mapie Opola, gdzie zostaną przebudowane drogi. Na czas robót wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu.
W ramach pierwszego etapu zamknięte zostaną ulice Lwowska za skrzyżowaniem z ulicami Stanisławską i Kresową. Od tej strony nie jest przewidziany dojazd pojazdów budowy, mieszkańców, ani służb miejskich. Ulica Lwowska będzie zamknięta również od strony ulicy Wygonowej, ale z tej strony będzie możliwy dojazd mieszkańców do posesji. Od ulicy Lwowskiej zamknięty będzie również wjazd na ulicę Samborską.
Drugi etap przewiduje przebudowę jednej połowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Wygonowej. Będzie on przebudowywany połówkowo, a ruch pieszych będzie się odbywał wzdłuż ulicy Wygonowej jedną połową istniejącego ciągu. Wyjazd z ulicy Lwowskiej na ulicę Wygonową będzie zamknięty.
W ramach trzeciego etapu planowane jest włączenia ulicy Lwowskiej w ulicę Wygonową oraz przebudowę połowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Wygonowej. Wyjazd z ulicy Lwowskiej w Wygonową pozostanie zamknięty. Na tym odcinku na ulicy Wygonowej będzie zwężona jezdnia w stronę ulicy Witosa. Ruch pieszych wzdłuż ulicy Wygonowej będzie możliwy częścią przebudowanego ciągu.
Źródło: MZD Opole
Najnowsze artykuły
- „Drzewko za krew” - akcja Nadleśnictwa Opole i RCKiK Opole już w środę!
- Pracownicy za granicą, a ubezpieczenie w Polsce. Opolskie firmy z tego korzystają
- Marcin Ociepa: Potrzebujemy nowego obywatelskiego komitetu obrony Opolszczyzny, żeby utrzymać region
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty "Oddaj krew - podziel się miłością!" po raz 20. Tym razem obejmie cały region
- Aquapark w Opolu coraz bliżej. Rusza budowa imponującego kompleksu



