Zakończyła się kolejna edycja Collegium Nobilium Opoliense
Fundacja Collegium Nobilium Opoliense zakończyła XI edycję swojej szkoły liderów. Tym razem studenci mieli okazję skorzystać z warsztatów medialno-dziennikarskich.
Warsztaty zostały podzielone na sześć jednodniowych zjazdów, do poprowadzenia których zaproszeni zostali specjaliści z województwa opolskiego. Wszystko rozpoczęło się od spotkania z dr Ewą Skrabacz z Uniwersytetu Opolskiego, która przybliżyła słuchaczom warsztat dziennikarza. Etyka pracy i standardy dziennikarskie to podstawowe rzeczy, które należało przekazać studentom.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z autoprezentacji prowadzone prze rzecznika UO Pana Macieja Kochańskiego. Tematy postawy, mimiki, sposobu wypowiadania słów i utrzymywania uwagi słuchaczy przypadły do gustu uczestnikom.
Nie zabrakło pochylenia się nad kwestiami poruszania się w świecie wirtualnym, którym poświęcone zostały dwa kolejne spotkania. O nowych obliczach dziennikarstwa w kontekście tworzenia treści do internetu opowiedziała influencenka pochodzenia Ukraińskiego Helen Mazanowa mieszkająca w Opolu. Helen znana jest opolanom z tworzenia vlogów o tematyce życia w Polsce, które publikuje na swoim kanale na platformie YouTube. O marketingu internetowym opowiedziała Marta Kuśnierz – specjalistka IT, odkrywając przed słuchaczami świat kampanii reklamowych i tworzenia projektów w internecie.
Zwieńczeniem programu były wizyty w siedzibach opolskich mediów. Uczestnicy szkoły liderów wybrali się do Radia Opole i redakcji gazety NTO. Po tym jak zobaczyli dziennikarzy „w akcji” i dotarli w różne ciekawe zakamarki tych instytucji, wystąpili na antenie i opowiedzieli o projekcie w którym biorą udział.
Collegium Nobilium Opoliense to jedna z najlepszych szkół liderów w Polsce. Dzięki unikalnemu programowi od 2012 r. kształci elity dla potrzeb polskiej polityki, administracji samorządowej i rządowej, dyplomacji, nauki, mediów i organizacji pozarządowych. Kształci uczniów, studentów i absolwentów uczelni wyższych nie tylko z Opola i opolszczyzny, ale również z województwa dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i mazowieckiego.
Dzięki podjętej współpracy z fundacją na łamach naszego portalu pojawiają się artykuły przygotowywane przez uczestników warsztatów.
Działania realizowane są w ramach programu Erasmus+ dofinansowane przez Unię Europejską.
Najnowsze artykuły
- Opolscy policjanci w Auschwitz: Seminarium o prawach człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji
- Opolska policjantka zdobywa złoty i srebrny medal w biegach przełajowych!
- Policja ratuje "złotego ptaka" z rąk 68-letniego kłusownika
- Brutalny atak w Opolu: dwaj mężczyźni zatrzymani za usiłowanie zabójstwa
- Harcerze na służbie w Szkocji