Zakaz korzystania z rzeki Kłodnicy odwołany. Woda znów bezpieczna
11 lipca, 2025
Wojewoda Opolski wydał rozporządzenie porządkowe Nr 0510/P/9/2025, które odwołuje zakaz korzystania z wód rzeki Kłodnicy na odcinku od granicy województwa opolskiego do śluzy w Sławięcicach. Decyzja obowiązuje od 10 lipca 2025 r.
Zakaz został wprowadzony ze względu na obecność złotej algi, która stanowiła zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Obecnie, po zakończeniu działań zaradczych prowadzonych na terenie województwa śląskiego, korzystanie z wody jest już bezpieczne.
Mieszkańcy mogą znów:
- wchodzić do wody,
- łowić i spożywać ryby,
- poić zwierzęta,
- używać wody do celów gospodarczych (np. podlewania),
- oraz korzystać z niej w inny sposób.
Władze dziękują mieszkańcom za odpowiedzialne stosowanie się do wcześniejszych zaleceń i apelują o dalszą ostrożność oraz monitorowanie informacji w przypadku zmian w sytuacji hydrologicznej.
Żródło: www.duwo.opole.uw.gov.pl
JP
Najnowsze artykuły
- Jubileuszowy Festiwal Książki Opole 2026. Trzy dni spotkań autorskich, targów i koncertów
- Już w czwartek (11.06) rozpocznie się 50. edycja Opolskich Konfrontacji Teatralnych!
- Porzucono opony w lesie, leśnicy proszą o pomoc
- ZUS: Ostatni moment na wniosek 800+ bez straty pieniędzy
- Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Czaplaka i Matejki



