Granty dla naukowców z Politechniki Opolskiej
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej wesprze projekt trójki naukowców Politechniki Opolskiej. W ramach tej inicjatywy ocenią oni efektywność szpitalnej rehabilitacji pulmonologicznej prowadzonej w wirtualnej rzeczywistości, dla pacjentów po COVID-19.
Celem programu NAWA jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych lub mobilności międzynarodowej naukowców, podejmowanej w reakcji na nagłe, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze, takie jak pandemia koronawirusa.
W skład zespołu wchodzą dr Anna Rutkowska, dr Sebastian Rutkowski oraz prof. Jan Szczegielniak, kierownik Katedry Fizjoterapii Klinicznej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Profesor Jan Szczegielniak jest autorem innowacyjnego w skali europejskiej programu rehabilitacji stacjonarnej „ozdrowieńców” realizowanego w szpitalu MSWiA w Głuchołazach. To właśnie ta jednostka służby zdrowia wraz z Politechniką i dwiema instytucjami włoskimi STIIMA i CNR, przez 12 miesięcy będzie współpracowała przy realizacji projektu.
W konkursie „Granty Interwencyjne NAWA” zespół badawczy uzyskał maksymalne dofinansowanie w kwocie 208 700 zł.
źródło: Politechnika Opolska/TM
Najnowsze artykuły
- Opolscy policjanci w Auschwitz: Seminarium o prawach człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji
- Opolska policjantka zdobywa złoty i srebrny medal w biegach przełajowych!
- Policja ratuje "złotego ptaka" z rąk 68-letniego kłusownika
- Brutalny atak w Opolu: dwaj mężczyźni zatrzymani za usiłowanie zabójstwa
- Harcerze na służbie w Szkocji