„Dziupla” złodziei samochodów odkryta
źródło: KWP Opole
Opolscy policjanci wytropili grupę podejrzanych o kradzieże samochodów. Działając ,,na walizkę” młodzi mężczyźni mieli kraść luksusowe auta i sprzedawać je na części. Zatrzymani to mieszkańcy województwa dolnośląskiego w wieku 30, 28 i 24 lat.
Już we wrześniu ubiegłego roku policjanci otrzymali pierwsze zgłoszenie o kradzieży auta wartego ponad 100 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, których wspierali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu. Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły ich na teren powiatu ząbkowickiego.
Do zatrzymania doszło w stodole przerobionej na warsztat samochodowy. Zasadzka była skuteczna, bo złodzieje wizytą policji byli kompletnie zaskoczeni. Demontowali właśnie skradzionego mercedesa. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli ponadto elementy nadwozia, części oraz podzespoły z innych pojazdów. Starszy z mężczyzn miał przy sobie marihuanę.
Trzej mieszkańcy powiatu ząbkowickiego w wieku 30, 28 i 24 lat zostali przewiezieni do policyjnego aresztu w Opolu. Usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów. Sąd ponadto podjął decyzję, że najstarszy z grupy trafi do aresztu na 3 miesiące. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. Śledczy podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zarzutów.
źródło: KWP Opole
Najnowsze artykuły
- Jubileuszowy Festiwal Książki Opole 2026. Trzy dni spotkań autorskich, targów i koncertów
- Już w czwartek (11.06) rozpocznie się 50. edycja Opolskich Konfrontacji Teatralnych!
- Porzucono opony w lesie, leśnicy proszą o pomoc
- ZUS: Ostatni moment na wniosek 800+ bez straty pieniędzy
- Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Czaplaka i Matejki
