Wracają stacjonarne wizyty u lekarzy POZ
żródło: Pixabay
Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało na apele pacjentów w sprawie teleporad. Konsultacja telefoniczna nie będzie już wkrótce standardem.
Po kilku miesiącach od wejścia w życie przepisów, umożliwiających udzielanie lekarzom POZ teleoprad, rozporządzenie zostało zmienione. Stało się tak po apelach pacjentów, skarżących się na jakość przeprowadzanych konsultacji.
Dla kogo wizyta w gabinecie?
Nowelizacja jasno określa, w jakich przypadkach pacjentom pomoc będzie udzielana stacjonarnie. Już za kilka dni lekarz przyjmie u siebie m. in. każde dziecko do 6. roku życia. Klasyczną formą opieki zostaną też objęci wszyscy pacjenci, u których występuje podejrzenie choroby nowotworowej. Również osoby z przewlekłymi chorobami, którym pogorszył się stan zdrowia lub wystąpiły nowe objawy, mogą umawiać się na wizytę w gabinecie.
Co ważne, u lekarza lub pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej stacjonarnie przyjęci zostaną wszyscy, dla których będzie to pierwsza wizyta w gabinecie POZ.
Teleporada nie będzie już standardem dla dzieci do 6 roku życia, pacjentów z chorobami przewlekłymi w przypadku pogorszenia lub zmiany objawów, podejrzenia choroby nowotworowej i tych, którzy po prostu chcą być zbadani osobisciehttps://t.co/kOM1zy8QNG
— Adam Niedzielski (@a_niedzielski) March 8, 2021
Zmiany wejdą w życie 15 marca. Cały tekst rozporządzenia można znaleźć tutaj.
autor: SI
Najnowsze artykuły
- „Drzewko za krew” - akcja Nadleśnictwa Opole i RCKiK Opole już w środę!
- Pracownicy za granicą, a ubezpieczenie w Polsce. Opolskie firmy z tego korzystają
- Marcin Ociepa: Potrzebujemy nowego obywatelskiego komitetu obrony Opolszczyzny, żeby utrzymać region
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty "Oddaj krew - podziel się miłością!" po raz 20. Tym razem obejmie cały region
- Aquapark w Opolu coraz bliżej. Rusza budowa imponującego kompleksu
