Kolejne szpitale dla pacjentów z COVID-19. To placówki w Opolu i w Białej

Szpital MSWiA w Opolu oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Białej odciążą szpital koordynacyjny w Kędzierzynie-Koźlu. Decyzją wojewody także do tych placówek trafią pacjenci z SARS-CoV-2.
W związku ze znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem, w nieco zmienionej formie, wracają szpitale jednoimienne, czyli dedykowane dla pacjentów z SARS-CoV-2. Od teraz to placówki koordynacyjne. Decyzją wojewody opolskiego w naszym regionie to samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. W czasie pierwszej fali pandemii, szpital został całkowicie poświęcony walce z COVID-19. Dopiero w czerwcu w budynku przeprowadzono remont i wydzielono dwie strefy – dla pacjentów z koronawirusem oraz część wielospecjalistyczną.
Kilka dni temu ponownie zaostrzono strategię walki z pandemią, a nad kozielskim szpitalem pojawiło się widmo powrotu do przeszłości. Nadzieję na utrzymanie części wielospecjalistycznej, tak ważnej dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, wniosła nowa decyzja Adriana Czubaka, wojewody opolskiego. O uruchomieniu szpitali pomocniczych w związku z COVID-19 czytamy na profilu facebookowym starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.
Do tej pory, oprócz Kędzierzyna-Koźla, do hospitalizacji pacjentów z ciężkim przebiegiem choroby COVID-19, były przeznaczone oddziały zakaźne w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu oraz w SP ZOZ w Nysie.
Najnowsze artykuły
- W 20. rocznicę śmierci w MBP w Opolu odbędzie się wieczór z poezją Karola Wojtyły
- Spada liczba umów o dzieło. ZUS podsumował miniony rok
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty - "Oddaj krew, podziel się miłością!" już po raz 19.
- Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli narkotyki w bagażu dwójki pasażerów autokaru
- Opolscy policjanci w Auschwitz: Seminarium o prawach człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji