Obwodnice Sidziny i Prudnika coraz bliżej

Właśnie podpisano umowy na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej. Drogi powstaną w ramach programu budowy 100 obwodnic.
Dokumentację projektową dla obwodnicy Prudnika wykona firma Mosty Katowice. Jej koszt to prawie 2 mln złotych. Jeszcze droższa w przygotowaniu jest dokumentacja projektowa dla obwodnicy Sidziny. Za prawie 3 mln złotych stworzy ją Zakład Projektowo – Budowlany P.S.
Obwodnica Prudnika to ok. 3,3 km nowego odcinka DK41. Inwestycja ma omijać ścisłą zabudowę mieszkalną wschodniej części miasta (osiedle Jesionowe Wzgórze) i połączyć wybudowaną obwodnicę Lubrzy z DK41 w kierunku do Trzebiny.
Przede wszystkim wyprowadzimy ruch tranzytowy, który się odbywa między Polską a Czechami. Będziemy mogli planować i zapraszać potencjalnych inwestorów do Prudnika, do innej lokalizacji niż obecnie posiadamy.
Obwodnica Sidziny to z kolei nowy odcinek DK46 o długości ok. 8 km. Ma wpłynąć na poprawę przepustowości oraz płynności ruchu poprzez wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w miejscowościach Sidzina i Malerzowice.
Ta inwestycja poprawi stan bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców gminy Skoroszyce, mieszkańców powiatu, ale wszystkich odwiedzających województwo opolskie i przejeżdżających na tym odcinku z Opola do Kłodzka.
Obie obwodnice mają powstać do 2030 roku.
Najnowsze artykuły
- W 20. rocznicę śmierci w MBP w Opolu odbędzie się wieczór z poezją Karola Wojtyły
- Spada liczba umów o dzieło. ZUS podsumował miniony rok
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty - "Oddaj krew, podziel się miłością!" już po raz 19.
- Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli narkotyki w bagażu dwójki pasażerów autokaru
- Opolscy policjanci w Auschwitz: Seminarium o prawach człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji