Gość w kawiarence. Rozmowa z Bolesławem Bezegiem
Już w ten weekend będziemy obchodzić 100. rocznicę III Powstania Śląskiego. Co warto o nim wiedzieć i jakie postacie były szczególnie zaangażowane w walki na Opolszczyźnie?
Gdzie na Opolszczyźnie prowadzone były walki? Którzy uczestnicy III Powstania Śląskiego zasługują na szczególne wyróżnienie? Informacje o wydarzeniach z 1921 roku przybliża nam Bolesław Bezeg, historyk z Muzeum Ziemi Kozielskiej.
Część I:
Gość w kawiarence: Bolesław Bezeg, historyk
W wyniku współpracy organizacji społecznych powstał „Społeczny Komitet Obchodów 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego”, który organizuje „Festiwal Powstań Śląskich”. Co to za inicjatywa i jakich imprez możemy się spodziewać? O tym Bolesław Bezeg, historyk, Muzeum Ziemi Kozielskiej.
Część II:
Gość w kawiarence: Bolesław Bezeg, historyk
Najnowsze artykuły
- Jubileuszowy Festiwal Książki Opole 2026. Trzy dni spotkań autorskich, targów i koncertów
- Już w czwartek (11.06) rozpocznie się 50. edycja Opolskich Konfrontacji Teatralnych!
- Porzucono opony w lesie, leśnicy proszą o pomoc
- ZUS: Ostatni moment na wniosek 800+ bez straty pieniędzy
- Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Czaplaka i Matejki
