Jarosław Gowin przyjedzie do Opola. Z kim?

Wicepremier pojawi się w stolicy regionu w związku konferencją programową Porozumienia. Będzie mu towarzyszyć Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej oraz Monika Pawłowska, nowy nabytek partii z Lewicy.
Konferencja na temat polityki zagranicznej rozpocznie się jutro o 12:30 i będzie transmitowana w internecie. Spotkanie podzielono na dwie części. W pierwszej z nich swoje wystąpienie będzie miał Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, a później dyskusja skupi się polityce wschodniej. Wezmą w niej udział Marek Budzisz, historyk i publicysta, Bartłomiej Radziejewski, politolog oraz…Monika Pawłowska, nowa posłanka Porozumienia, która jeszcze do niedawna działała w Lewicy. Ten polityczny transfer rozgrzał do czerwoności nie tylko sejmowe ławy, ale i media w całym kraju. Można zatem podejrzewać, że panel z udziałem Pawłowskiej będzie się cieszył szczególnym zainteresowaniem.
W drugiej części na tapet trafi polityka globalna. W dyskusji wezmą udział prof. Tomasz Grzegorz Grosse, socjolog, politolog i historyk, dr Jacek Bartosiak, założyciel i prezes think tanku „Strategy&Future” oraz Krzysztof Drynda, prezes Państwowej Agencji Inwestycji i Handlu.
Spotkanie będą moderować Marek Stefan, redaktor „Układu Sił” oraz dr Stanisław Niewiński, politolog. Głównym organizatorem konferencji jest Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej oraz poseł ziemi opolskiej.
W Opolu odbędzie się pierwsza z łącznie 15 konferencji, które mają się zakończyć kongresem programowym Porozumienia.
Transmisja będzie dostępna na stronie: https://pjg.org.pl/konwencje-programowe
Najnowsze artykuły
- W 20. rocznicę śmierci w MBP w Opolu odbędzie się wieczór z poezją Karola Wojtyły
- Spada liczba umów o dzieło. ZUS podsumował miniony rok
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty - "Oddaj krew, podziel się miłością!" już po raz 19.
- Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli narkotyki w bagażu dwójki pasażerów autokaru
- Opolscy policjanci w Auschwitz: Seminarium o prawach człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji