Bezpłatne szkolenie z obsługi smartfonów. Dla kogo?

Wojewódzki Urząd Pracy szuka chętnych do udziału w projekcie „SMART Senior”. Cykl edukacyjny ma nie tylko poprawić umiejętności obsługi telefonów, ale również ma podnieść kompetencje społeczne.
Dla ludzi młodych obsługa smartfona, poczty elektronicznej i setek aplikacji to codzienność. Dla osób 50+ to często czarna magia. Obecne smartfony to niemal przenośne komputery, które ułatwiają życie, ale trzeba wiedzieć jak z nich korzystać. Właśnie w tym ma pomóc szkolenie „SMART Senior”. WUP w Opolu rozpoczął nabór dla osób po „50-tce” i nie liczy się poziom wykształcenia ani status zatrudnienia.
Mieszkańcy Opolszczyzny posiadający podstawowe umiejętności w zakresie obsługi smartfona mogą teraz liczyć na wsparcie eksperckie w pozyskaniu dodatkowych umiejętności.
Uczestnicy projektu mają się dowiedzieć np. jak wykorzystać aplikację do rezerwacji wizyt lekarskich, jak dokonywać zakupów online i jak wykonać płatność drogą internetową. Dodatkowo przewidziano szkolenie w zakresie podnoszenia kompetencji społecznych, zaplanowano wyjścia kulturalne do kina i teatru oraz spotkanie z dziennikarką i prezenterką Dorotą Wellman.
Dla chętnych z całego regionu jest 60 miejsc. Udział w projekcie jest bezpłatny i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Zainteresowani mogą składać dokumenty (ankietę rekrutacyjną oraz oświadczenie kandydata do projektu) w Biurze Projektu w Opolu przy ul. Oleskiej 127.
Więcej informacji pod nr : 77 44 16 677
źródło: WUP/IT
Najnowsze artykuły
- W 20. rocznicę śmierci w MBP w Opolu odbędzie się wieczór z poezją Karola Wojtyły
- Spada liczba umów o dzieło. ZUS podsumował miniony rok
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty - "Oddaj krew, podziel się miłością!" już po raz 19.
- Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli narkotyki w bagażu dwójki pasażerów autokaru
- Opolscy policjanci w Auschwitz: Seminarium o prawach człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji