Marcin Ociepa wiceprezesem Porozumienia

W minioną niedzielę wybrano władze Porozumienia Jarosława Gowina na kolejną kadencję. Stery zostały w rękach wicepremiera.
Wybór Jarosława Gowina na funkcję prezesa partii nie był zaskoczeniem. Tak jak objęcie przez opolskiego posła i wiceszefa resortu obrony Marcina Ociepy posady jego zastępcy. Pochodzący z Opola poseł jest prawą ręką wicepremiera i cieszy się dużym poparciem wśród partyjnych kolegów. Wiceprezesami zostali także posłowie Magdalena Sroka i Michał Wypij oraz wicemarszałek województwa podlaskiego Stanisław Derehajło.

Ale to niejedyne opolskie akcenty we władzach Porozumienia. W gronie członków zarządu partii znaleźli się bowiem Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, wcześniej wiceprezes WSSE „INVEST-PARK” i Tomasz Witkowski, zastępca burmistrza Brzegu.
Wśród siedmioosobowego Sądu Koleżeńskiego zasiądzie natomiast Piotr Pancześnik, opolski przedsiębiorca.
autor: SI
Najnowsze artykuły
- Nowe zasady składania dokumentów, gdy dziecko urodzi się martwe
- Zakończyła się 49. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę
- Zmiany w ruchu i dodatkowe kursy MZK przed meczem Odra Opole – Śląsk Wrocław
- Opolska KAS wykryła handel podrobionymi zabawkami
- Zwolnienia chorobowe spowodowane nadużywaniem alkoholu – Opolszczyzna wyróżnia się na tle innych regionów