Szymon Hołownia odwiedził Opole i Nysę

Lider Ruchu Polska 2050 przyjechał do naszego regionu w ramach kampanii „Poznajmy się”. Rozmawiał z mieszkańcami, a także z działaczami Mniejszości Niemieckiej.
To 7 województwo, które odwiedził Szymon Hołownia w swojej wakacyjnej trasie przybliżającej Polakom jego partię. Polityk podkreślał, że przyjechał do Opola nie tylko mówić do ludzi, ale też ich słuchać. Zaznaczył, że wie z jakimi problemami boryka się Opolszczyzna. Jako największą bolączkę wymienił rzecz jasna depopulację.
Nie będzie więcej dzieci w Polsce jeśli nie będzie sensownej szkoły. Jeżeli nie będzie takiej szkołym do której będzie się chciało dziecko posyłać po to, żeby później to dziecko rozwijało się w najlepszą wersję samego siebie, a nie w klon ministra Czarnka czy jego doradców od ugruntowywania cnót niewieścich. Nie będzie więcej dzieci w Polsce jeżeli nie będzie mieszkań, bo młodzi rodzice nie będą się mogli zdecydować na wyprowadzenie się od rodziców, na założenie związku w którym będą mogli spokojnie i bezpiecznie dziecko wychować. Jeżeli nie będzie tak ułożonego prawa pracy, które będzie chroniło kobiety, które zdecydują się na urodzenie dziecka.
Nie przybędzie też dzieci jeśli nie będzie transportu publicznego, żeby można było załatwić swoje potrzeby niekoniecznie posiadając samochód. Zadaniem Państwa nie jest prowadzić nas dzisiaj na ideologiczne wojny. Zadaniem Państwa nie jest to co robi dzisiaj PiS, czyli konfliktowanie nas ze wszystkimi na około. Dzisiaj, siłą Rzeczypospolitej powinna być polityka prowadzona na pokolenia, a nie na czyjąkolwiek kadencję.
Korzystając ze swojej wizyty w Opolu Szymon Hołownia spotkał się też z przedstawicielami Mniejszości Niemieckiej. Jak podkreślił, jest z nimi w kontakcie już od kampanii prezydenckiej.
Dziś w Opolu podczas spotkania z Mniejszością Niemiecką rozmawialiśmy o sile, jaka tkwi w różnorodności. A jednak problemy @NiemcywPolsce pogłębiają się. Ten rząd wykorzysta każdą okazję, żeby poszczuć i upokorzyć, w myśl zasady "dziel i rządź". W @PL_2050 wolimy: "łącz i buduj" pic.twitter.com/mzPGi87Nzr
— Szymon Hołownia (@szymon_holownia) July 22, 2021
Swój pobyt na Opolszczyźnie lider Ruchu Polska 2050 zakończył w Nysie. Szymon Hołownia w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce odwiedzić wszystkie powiaty w kraju.
Najnowsze artykuły
- Opolanie otrzymali już 56 mln zł z renty wdowiej. ZUS podsumowuje pierwsze wypłaty
- XXI Master Truck 2025 - sprawdź program [18-20 lipca]
- Zalanie na DK38 usunięte. Droga Głubczyce–Kędzierzyn-Koźle znów przejezdna
- Nowa droga rowerowa i przebudowa przystanku przy pływalni Akwarium
- ZUS rozszerza pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych powodzią