piątek, 26 kwietnia 2024

Opolscy strażacy mają formę! Udowodnili to na Mistrzostwach Polski

źródło: KW PSP w Opolu

Nasi strażacy nie tylko szybko radzą sobie z interwencjami, ale też wykręcili najlepsze czasy w triathlonie na Mistrzostwach Polski Strażaków w Kraśniku. Drużyna z JRG nr 1 w Opolu zdobyła złoto, a z JRG 2 brąz.

Zawody odbywały się w minioną niedzielę na Lubelszczyźnie. Do rywalizacji stanęli strażacy z całego kraju. Drużyna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Opolu w składzie: st. asp. Michał Strzelczak, st. ogn. Piotr Jaśniecki oraz sekc. Mateusz Jegier zwyciężyła w sztafecie na dystansie olimpijskim oraz okazała się bezkonkurencyjna w klasyfikacji „open” sztafet.

Niewiele gorzej wypadli druhowie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu. Stanęli oni na najniższym stopniu podium w sztafecie na dystansie olimpijskim, a w klasyfikacji sztafet „open” zajęli siódme miejsce. W skład drugiej drużyny weszli mł. bryg. Tomasz Śleziak, asp. Daniel Jonczyk oraz sekc. Tomasz Bujko.

Zawodnicy w ramach sztafety na dystansie olimpijskim mieli do pokonania: pływanie na dystansie 1500 metrów, jazdę na rowerze przez 40 kilometrów oraz bieg na 10 kilometrów.