czwartek, 23 września 2021

Akcja CBŚP w powiecie brzeskim. Zatrzymano 7 osób z gangu narkotykowego

 źródło: CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali grupę przestępczą, w tym czterech członków jednej rodziny, którzy podejrzani są o posiadanie i handel ogromną ilością narkotyków. Zabezpieczono broń, kije baseballowe oraz mefedron, marihuanę i amfetaminę.

Mundurowi z zarządu CBŚP w Opolu od dłuższego czasu rozpracowywali grupę podejrzaną o handel narkotykami związaną ze środowiskiem pseudokibiców. W maju, na autostradzie w okolicach Brzegu, zatrzymano pierwszych dwóch podejrzanych, którzy zostali tymczasowo aresztowani. W aucie, którym podróżowali, znaleziono schowane w bagażniku 2 kg amfetaminy.

Według śledczych funkcję kierownicze w tej grupie przestępczej pełnić mogli mieszkańcy Brzegu. W związku z tym w kooperacji z Komendą Powiatową Policji w Brzegu przystąpili do szczegółowego rozpracowania. Efektem dochodzenia było zatrzymanie z pomocą Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji oraz Zespołów Specjalnych CBŚP z Opola i Poznania podczas dobrze zaplanowanej akcji kolejnych podejrzanych.

Dzięki trafnemu uderzeniu w ręce służb wpadło 7 osób, wśród nich najprawdopodobniej szef gangu zajmującego się nielegalnym obrotem narkotyków. Podczas przeszukania zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien 85 tysięcy złotych w gotówce. Wszystkich zatrzymanych doprowadzono do prokuratury Okręgowej w Opolu, która nadzorowała śledztwo.

Wszyscy doprowadzeni usłyszeli zarzuty prokuratorskie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna osoba kierowania nią. Dodatkowo zatrzymani odpowiedzą za posiadanie i handel znaczną ilością narkotyków. Troje z oskarżonych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Wobec pozostałej czwórki zastosowano policyjny dozór.

narkotyki_cbsp
źródło: CBŚP
zatrzymana_grupa
źródło: CBŚP
źródło: CBŚP

Gość w kawiarence

Facebook