poniedziałek, 21 czerwca 2021

Autorzy “Behawiorysty” przywitali się z Opolem

 źródło: Arkadiusz Wiśniewski/FB

Na kilka dni stolica regionu zmieniła się w plan filmowy. W centrum możemy napotkać utrudnienia komunikacyjne, ale i spotkać aktorów. Opole zobaczymy w nowym serialu TVN.

Dziś odbyła się konferencja prasowa prezydenta Opola, Remigiusza Mroza, odtwórców głównych ról – Roberta Więckiewicza i Krystiana Pesty oraz producenta Tomasza Cichonia. Arkadiusz Wiśniewski wyraził wielkie zadowolenie z faktu, że to właśnie Opole będzie tłem do akcji serialu oraz życzył ekipie filmowej udanych zdjęć i dobrej pogody.

Jesteśmy skromnym miastem, choć stolicą polskiej piosenki, a jednak i wybitny autor i wybitne opowieści się tutaj dzieją. Jestem dumny, że stacja TVN wybrała Opole spośród innych miast, bo przecież akcja książki może dziać się w jednym mieście, a potem do filmu czy serialu wybiera się inne miejsce.
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

Remigiusz Mróz opowiedział o tym, że tak naprawdę za każdym razem, gdy pisze książkę, której miejsce akcji jest w Opolu, to odkrywa je na nowo. Stwierdził, że to jego bohaterowie sami wybierają jakimi ulicami będą się przechadzać i jest to trochę po za jego kontrolą. W trakcie niedzielnych zdjęć na placu Daszyńskiego w pewnym momencie pokazał na jedną z okolicznych kamienic i powiedział: O tam było moje okno!

Wczoraj kręciliśmy serial w miejscu, gdzie spędziłem praktycznie całe dzieciństwo, czyli na placu Daszyńskiego.
Remigiusz Mróz, pisarz, autor „Behawiorysty”

Przybyli aktorzy oraz producent nie kryli zauroczenia Opolem.

Muszę przyznać, że jestem tutaj dopiero drugi raz. Na razie poznaję mieszkańców, którzy przyjęli mnie bardzo serdecznie. Nikt nie krzyczy, nie biega za mną, nie rzuca we mnie przedmiotami, więc opolanie rzeczywiście są bardzo mili i bardzo sympatyczni.
Robert Więckiewicz, aktor, odtwórca głównej roli w „Behawioryście”

Na razie zrealizowano ok. 50% ujęć, które zaplanowane były w Opolu. Premiera “Behawiorysty” odbędzie się za kilka miesięcy na platformie Player.pl, a następnie w stacji TVN.

Gość w kawiarence

Facebook