środa, 21 kwietnia 2021

Bezpłatna pomoc psychologiczna. Nowa inicjatywa na UO

 źródło: Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski powołał Centrum Wsparcia Psychologicznego i Terapeutycznego. Z pomocy specjalistów skorzystać mogą studenci i pracownicy uczelni.

Centrum powstało w ramach projektu “Uniwersytet Opolski uczelnia (bardzo!) dostępna”. Ma być miejscem pierwszego kontaktu dla osób, które z różnych względów potrzebują psychologicznego wsparcia i fachowej pomocy. Jego pracownicy mają nadzieję, że dzięki temu zarówno studenci, jak i pracownicy UO będą częściej zwracać się o profesjonalną pomoc.

Myślimy, że fakt, iż tę pierwszą pomoc można uzyskać na swojej uczelni, bez szukania gdzieś dalej, pozwoli wielu osobom przełamać pewne bariery, bo nie łudźmy się: zwracanie się o pomoc do terapeuty, choć już coraz bardziej w naszej świadomości oswojone, wciąż jeszcze w wielu osobach budzi lęk przed stygmatyzacją.
Anna Bereźnicka i Aleksandra Stelmaszak, Centrum Wsparcia Psychologicznego i Terapeutycznego

Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-15:00. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną spotkania odbywają się online, za pomocą platformy MS Teams. Aby umówić wizytę należy przesłać wypełniony formularz i zaczekać na kontakt pracownika administracyjnego Centrum.

Więcej informacji, wraz z linkiem do formularza, znajduje się tutaj

źródło: Uniwersytet Opolski/JM

Gość w kawiarence

Facebook