środa, 6 lipca 2022

Biegiem uczczą 77-lecie Klubu Odry Opole

 fot. Klub Biegowy Odra Opole

Klub Odry Opole będzie w tym roku świętował swoje 77-lecie istnienia. Z tej okazji działacze piłkarscy zapraszają na wyjątkową imprezę. Rocznicę chcą uczcić biegiem zaplanowanym na 16 czerwca. Areną sportowego wydarzenia będzie park 800-lecia w Opolu.

Odra Opole to w latach swojej świetności klub wielosekcyjny. Powstał w czerwcu 1945 roku, a już w lipcu została zorganizowana pierwsza impreza Odry Opole i nie była to impreza piłkarska, tylko właśnie impreza biegowa – bieg na 2 km ulicami miasta. Chcieliśmy uczcić nadchodzącą rocznicę w sposób upamiętniający datę powstania klubu i wydaje się, że bieg jest do tego fantastyczną okazją.
Tomasz Lisiński, prezes KS Odra Opole
Biegi będą trzy. Najdłuższy na dystansie 10 km raczej dla wprawnych biegaczy. Drugi dla osób mniej wysportowanych na 5 km i dystans rodzinny, tu pobiegniemy na 1945 m. To jest dystans do pokonania przez najmłodszych oraz osoby starsze i te, które chcą się tylko przespacerować, ale też wziąć udział w tej imprezie. Wszystkich zapraszamy do udziału razem z nami i wspólnej aktywności.
Albert Ogiolda, prezes stowarzyszenia sympatyków Odry Opole Jedna Odra

Zapisy internetowe na Bieg Odry Opole trwają do 13 czerwca. Osoby, które chcą jeszcze przed imprezą przygotować formę Klub Biegowy Odra Opole zaprasza do wspólnych treningów.

Źródło: Radio Doxa/Fabian Miszkiel

Facebook