poniedziałek, 21 czerwca 2021

Brzeska „Zielonka” już ściąga uwagę inwestorów

Na terenie wykupionym przez Wałbrzyską Specjalna Strefę Ekonomiczną w Brzegu rozpocznie się budowa hali pod przyszłego inwestora. Obiekt ma być oddany do użytku za dwa lata.

54 ha w gminie Brzeg zakupiła WSSE Invest Park w 2019 roku. Miasto miało zadbać o uzbrojenie terenów pod przyszłe inwestycje i nie odżegnuje się od tego zadania. Niedawno Brzeg otrzymał na ten cel blisko 4 miliony zł z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.  Teren, w którym pokłada się spore nadzieje ekonomiczne, odwiedził Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i poseł ziemi opolskiej oraz dr Paweł Kurtasz, wiceprezes WSSE.

Za teren brzeskiej “Zielonki” biorę jako poseł odpowiedzialność. Strefa ekonomiczna zakupiła od gminy teren, a gmina zyskała pieniądze do budżetu. Obszar udało się doprowadzić do wysokiego poziomu atrakcyjności. Dziękuje burmistrzowi Wrębiakowi i wiceburmistrzowi Witkowskiemu za to, że razem możemy skutecznie zabiegać o rozwój powiatu brzeskiego.
Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i poseł ziemi opolskiej

Paweł Kurtasz, wiceprezes WSSE, przedstawił na spotkaniu plan zagospodarowania terenów pod dzierżawę dla potencjalnych inwestorów. Działki „Zielonki” są już praktycznie w całości zagospodarowane. W tej chwili trwają negocjacje sprzedażowe dla jednej z firm. Dzięki dobrej współpracy z miastem, które wybuduje m.in. brakujący wodociąg i kanalizację, możliwe jest, że kolejna firma zakupi 26-hektarowy grunt pod inwestycje.

Teren zdaniem Pawła Kurtasza ma duży potencjał, ponieważ jest położony blisko autostrady, dobrze skomunikowany i uzbrojony. Dla inwestorów to wymarzone miejsce, również z uwagi na przychylność i wyrozumiałość włodarzy. Gotowa hala to dodatkowy argument. W planach jest także wykorzystanie odrzańskiej drogi wodnej, która ma zostać zrewitalizowana ze środków rządowych.

Minister Ociepa przypomniał przy okazji, że skuteczna współpraca ze strefą ekonomiczną stała się łatwiejsza dzięki obecności w jej zarządzie przedstawiciela województwa opolskiego. Do 2015 nie było w gremium decyzyjnym przedstawiciela naszego regionu. Obecnie dr Paweł Kurtasz jest kolejnym po Krzysztofie Dryndzie członkiem zarządu z Opola.

Gość w kawiarence

Facebook