niedziela, 1 sierpnia 2021

Chcieli się popisać w sieci. Teraz grozi im więzienie

 źródło: KWP Opole

Dwóch młodych mężczyzn skakało po radiowozach, a zdjęcie ze swoich wyczynów wrzucili do internetu. Za uszkodzenie policyjnego mienia grozi im nawet… 5 lat więzienia.

Być może wybryk młodych mężczyzn uszedł by im płazem, gdyby nie to, że pochwalili się zdjęciem ze swoich popisów na jednym z portali społecznościowych. Fotografię zauważyli policjanci z Ozimka, którzy rozpoznali na niej Posterunek Policji w Turawie, gdzie w sezonie letnim służbę pełnią policyjni wodniacy. Przy budynku stały zaparkowane oznakowane radiowozy. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że na dachu radiowozu siedział młody mężczyzna, a drugi  ,,pozował” na jego tyle. Po ,,udanej” sesji, nastolatkowie postanowili zrobić sobie jeszcze pamiątkowe selfie. Jak podaje policja, przy okazji  zniszczyli przy tym karoserię kolejnego samochodu. Chuligańskie wyczyny mieszkańcy powiatu strzeleckiego zamieścili na portalu społecznościowym, okraszając je wulgarnymi komentarzami.

Na ślad 18 i 19-latka szybko trafili policjanci z Komisariatu w Ozimku. Młodzi ludzie usłyszeli już po dwa zarzuty uszkodzenia mienia, do których się przyznali. Z ustaleń policjantów wynika, że obaj w miniony weekend wypoczywali na jeziorach turawskich i zdjęciem z radiowozem postanowili upamiętnić letni wypoczynek.

Straty jakie spowodowali swoim wybrykiem wyceniono na blisko 3 000 złotych. Za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

internetowe_wyglupy
źródło: KWP Opole
zatrzymani_za_wybryk
źródło: KWP Opole
zatrzymani_za_wybryk
źródło: KWP Opole
źródło: KWP Opole/IT

Gość w kawiarence

Facebook