Baner reklamowy dla PPP
sobota, 27 listopada 2021

Coraz więcej chorych na COVID. Wojewoda zwiększa bazę łóżek

 źródło: OUW

W związku z pogarszającą się sytuacją covidową w kraju i w regionie wojewoda opolski podjął decyzję o przygotowaniu kolejnych łóżek dla pacjentów koronawirusowych. Do obowiązków wraca też Wojewódzki Koordynator ds. Covid-19.

W całym kraju odnotowano dziś 10 429 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To nowy rekord IV fali pandemii. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że na Opolszczyźnie pozytywny wynik uzyskało dziś 160 osób. Nie każdy przechodzi chorobę łagodnie. Coraz więcej pacjentów musi być hospitalizowanych.

Ogólna liczba łóżek na II poziomie to 152, z czego 93 zajęte. Dziś te dane gwałtownie się zmieniły, tj. wolnych łóżek mamy już tylko 32. Z dnia na dzień odnotowujemy coraz to większą liczbę hospitalizowanych. Na 20 łóżek OIOM, w chwili obecnej zajętych jest 11.
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski

Efektem pogarszających się statystyk jest powiększanie bazy łóżkowej. Od 2 listopada, w Szpitalu Tymczasowym w Opolu uruchomiono dodatkowe 28 łóżek. Oprócz tego przygotowano 12 miejsc w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie oraz 10 łóżek pediatrycznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki w Kędzierzynie-Koźlu.

Decyzją wojewody opolskiego następne powiększenie bazy nastąpi już 5 listopada. Dla pacjentów z COVID będą dostępne 294 łóżka, z czego 254 dot. II poziomu (czyli do terapii tlenowej). Cała baza łóżek do wykorzystania dla pacjentów Z Covid-19 wynosi ponad 850 łóżek. Od najbliższego piątku uruchomiony zostanie kolejny moduł w opolskim Szpitalu Tymczasowym, wsparty o 10 łóżek typu OIOM. Podobne zmiany czeka Szpital MSWiA w Opolu, gdzie uruchomione będzie 58 łóżek, z czego 6 OIOM-owych.

Sławomir Kłosowski przywrócił także do pracy Wojewódzkiego Koordynatora ds. Covid-19, którego zadaniem jest weryfikacja dostępności miejsc szpitalnych wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem. Swoją pracę wznawia też Zespół Wojewody Opolskiego ds. modelowania matematycznego rozwoju epidemii w regionie.

Wojewoda zaapelował także o pomoc w leczeniu pacjentów do specjalistów. Aby wykorzystać potencjał szpitala w CWK potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. Zgłoszenia przyjmowane są codziennie w godz. 7.30 – 15.30 pod nr tel. 77 452 4463 lub e-mail: OUW. Swoją aplikację można również przesłać na adres mailowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, będącego patronem szpitala tymczasowego.

źródło: OUW

Gość w kawiarence

Facebook