poniedziałek, 8 marca 2021

Czy kina się otworzą? W Opolu tylko jedno

 źródło: Pixabay

Choć dostały zielone światło – nie wszystkie przyjmą klientów. Największe sieci kin podjęły decyzję, że nie otworzą się w najbliższy piątek. Wyjątek stanowią niszowe placówki, dlatego „Meduza” w Opolu już przedstawiła swój repertuar.

W związku z częściowym „odmrażaniem” gospodarki, już od 12 lutego swoje drzwi na miłośników filmu ponownie mogą otworzyć kina. Oczywiście działalność ta musi się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym i przy ograniczonej liczbie dostępnych miejsc dla widzów. M.in. dlatego największe sieci kin: Helios, Cinema City i Multikino nadal nie zapraszają klientów. Innym powodem jest fakt, że dystrybutorzy potrzebują co najmniej 4 tygodni na przygotowanie filmu do dystrybucji.

Nie oznacza to jednak, że od piątku opolanie nie będą mogli wybrać się do kina. Swoje otwarcie już ogłosiła tęskniąca za widzami „Meduza”. Na facebookowym profilu placówki czytamy, że kino będzie otwarte zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, a dla widzów będzie dostępne 50% miejsc. W repertuarze m.in. „Babyteeth”, „Szarlatan” czy „W co grają ludzie”. Przygotowano także weekendowe poranki z propozycjami dla najmłodszych. O pełnej ofercie można przeczytać tutaj.

Gość w kawiarence

Facebook