Plac Sebastiana 7
wtorek, 4 października 2022

Darmowe sensory i odświeżacze dla opolskich szkół

 źródło: airly.org

Firma z Krapkowic zorganizowała akcję #OpolskieOddycha – Mali Pogromcy Smogu. Jej kluczowym elementem jest konkurs dla szkół i przedszkoli w którym do rozdania jest 30 darmowych sensorów oraz oczyszczaczy powietrza.

Czyste powietrze, które pozwala na swobodne zaczerpnięcie oddechu jest coraz trudniej do znalezienia. Niestety wieloletnie zaniedbania w systemie ogrzewania domów czy zanieczyszczenia środowiska przez spaliny samochodów sprawiły, że wskaźniki pyłów i innych substancji zawieszonych w powietrzu szaleją.

#OpolskieOddycha – Mali Pogromcy Smogu to kampania, która ma edukować najmłodszych w temacie zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza poprzez zainstalowanie sensorów Airly oraz oczyszczaczy powietrza w szkołach i przedszkolach z Opola i okolic. Idea tego projektu jest prosta: Firma MULTiSERWIS funduje sensor jakości powietrza Airly wraz z abonamentem na 12 miesięcy oraz oczyszczacz powietrza Air Clinic dla wybranych szkół podstawowych i przedszkoli.

Czujnik Airly będzie monitorował poziom zanieczyszczenia pyłami (PM) przez 24 godziny na dobę w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Wszystkie zainteresowane strony, takie jak: uczniowie, rodzice, lokalna społeczność czy urzędnicy, będą mogli bezpłatnie przeglądać pomiary w aplikacji mobilnej Airly lub na mapie. Dzięki odczytom nauczyciele będą mogli świadomie decydować, czy należy wyjść z dziećmi na zewnątrz, czy może bezpieczniej będzie pozostać w sali lekcyjnej. Na podstawie pomiarów zbieranych przez sensor wychowawcy będą wiedzieć, kiedy należy włączyć oczyszczacz powietrza. Ponadto, dane z czujników mogą być prezentowane bezpośrednio na stronie internetowej szkoły za pomocą prostego widżetu.

Chcemy pomóc zaangażować rodziców, społeczność oraz władze lokalne w zdobycie niezbędnej wiedzy na temat powietrza, którym oddychają uczniowie, a przede wszystkim tego, jak zmienia się ono w zależności od pory dnia. Informacje te będą stanowiły przekonywujący argument dla radnych, aby wdrożyć środki poprawiające jakość powietrza, czy to poprzez przepisy drogowe zakazujące poruszania się samochodów w czasie, gdy uczniowie chodzą w okolicach ruchliwych dróg, czy też poprzez finansowanie projektów, które aktywnie poprawiają jakość powietrza.
Twórcy kampanii

Szkoły podstawowe oraz przedszkola zainteresowane wzięciem udziału w akcji #OpolskieOddycha – Mali Pogromcy Smogu mogą ubiegać się o darmowy czujnik jakości powietrza po wypełnieniu formularza online na stronie internetowej airly.org, w zakładce KONKURS DLA SZKÓŁ, pod adresem: https://airly.org/pl/opolskieoddycha-multiserwis/

źródło: airly.org/IT

Facebook