sobota, 27 lutego 2021

Dentobus znowu w trasie. Uzębienie dzieci pod lupą

 źródło: NFZ Łódź

Kolorowy busik z gabinetem stomatologicznym w środku ponownie objeżdża Opolszczyznę. W najbliższych dniach zawita do małych miejscowości z powiatu opolskiego i krapkowickiego.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

Mobilny gabinet dentystyczny zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci do 18. roku życia przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma punktu stomatologicznego ani w szkole, ani w najbliższej okolicy.

Wszyscy zainteresowani przyjazdem dentobusu (tj. pacjenci, gminy, szkoły), mogą się w tej sprawie kontaktować ze świadczeniodawcą : Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PARTNER-DENTAL Marcin Marasek, pod numerem telefonu: 537 424 428 lub dentobusopole@gmail.com

Harmonogram postoju dentobusu znajduje się na stronie OOW NFZ http://www.nfz-opole.pl/dla-pacjenta/dentobus/

źródło: NFZ Opole/IT

Gość w kawiarence

Facebook