środa, 6 lipca 2022

Długi weekend na drogach. Policja publikuje pierwsze wyniki

 źródło: KWP Opole

Na opolskich drogach doszło w ostatnich dniach do 3 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 1 została ranna. Funkcjonariusze skontrolowali też stan trzeźwości blisko 2 500 kierowców. Aż 28 prowadziło pojazd pod wpływem alkoholu.

Akcja „Znicz 2021″ rozpoczęła się 29 października i zakończy się dzisiejszej nocy. W związku ze świętami zmarłych na ulicach i przy nekropoliach pracuje więcej patroli. Policjanci dbają o bezpieczeństwo podróżujących przez Opolszczyznę, zwracają uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiąże się również ze sprawdzeniem czy jadący używają pasów bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Od piątku doszło do 3 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 1 została ranna. Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło 30 października około godz. 23:00 na obwodnicy Bierzowa, gdzie dwóch mężczyzn jadących motocyklem uderzyło w bariery energochłonne. Obaj ponieśli śmierć. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że przyczyną zdarzenia był nadmierna prędkość.

Policjanci przeprowadzili też blisko 2 500 kontroli stanu trzeźwości kierowców. 28 z kierowało będąc pod wpływem alkoholu. 6 kierowców straciło tymczasowo prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

policja_na_cmentarzach
źródło: KWP Opole
policja_kontrola
źródło: KWP Opole

Facebook