poniedziałek, 8 marca 2021

Dostał szczepienie poza kolejką. Teraz ma problemy

 źródło: Starostwo Powiatowe w Nysie

Andrzej Kruczkiewicz, starosta powiatu nyskiego, kilka dni temu przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. Pierwszą dawkę produktu Pfizera otrzymał poza wyznaczoną kolejnością. Teraz najprawdopodobniej zostanie zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości.

Afera szczepionkowa zatacza coraz szersze kręgi. Z dnia na dzień pojawiają się nowe informacje o kolejnych zaszczepionych politykach czy celebrytach. Afera ma też swój opolski wątek. Poza określoną w Narodowym Programie Szczepień grupą „0”, swój zastrzyk przyjął też starosta nyski.

Andrzej Kruczkiewicz wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym potwierdza, że przyjął szczepionkę 29 grudnia 2020 roku i nie On sam zabiegał o zastrzyk poza kolejnością, tylko otrzymał zaproszenie od Norberta Krajczego, dyr. ZOZ w Nysie.

Fakt mojego zaszczepienia tego dnia rano, wyniknął z wyraźnego zaproszenia od Dyrektora ZOZ w Nysie Pana Norberta Krajczego i nie było to z mojej strony w żaden sposób planowane, ani nie czyniłem w tym kierunku żadnych przygotowań. Pan Dyrektor Norbert Krajczy zaprosił mnie, abym mu towarzyszył przy szczepieniu i zapewnił mnie, że jest to zgodne ze wszystkimi procedurami, nad którymi On czuwa.

W związku z powyższym, fakt mojego poddania się szczepieniu, nie wynikał z chęci szybkiego przyjęcia szczepionki, tylko z powodu tego, że zaufałem Panu Dyrektorowi Norbertowi Krajczemu, który przekonał mnie, że muszę mu towarzyszyć, aby dać przykład lokalnemu społeczeństwu, że szczepienie jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i życia.

Jednocześnie miałem zapewnienie od Pana Dyrektora, że postępuję zgodnie z procedurami formalnymi i etycznymi.

Oświadczam także, że oddaję się do dyspozycji władz Prawa i Sprawiedliwości oraz jestem gotów ponieść wszystkie konsekwencje mojej decyzji
Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski

O zawieszenie starosty nyskiego w prawach członka PiS wystąpiła Violetta Porowska, szefowa struktur tej partii na Opolszczyźnie. Na antenie Radia Opole posłanka podkreśliła, że prawo jest równe dla wszystkich.

Nie może być tak, że grupa, którą zaproponowaliśmy jako pierwszą, czyli ta, która ma nas chronić i dbać o nas czyli medycy, może nie dostać szczepionki, bo ktoś wszedł poza kolejką.
Violetta Porowska, poseł na Sejm RP, PiS

Do rezygnacji, z pełnionej przez Andrzeja Kruczkiewicza funkcji, wzywa Zarząd Okręgu Solidarnej Polski Regionu Opolskiego.

Tego rodzaju zachowanie określamy jako skandaliczne, nieakceptowalne i nieetyczne. Uderza ono w podstawy całej strategii walki z COVID-19, przyjętej przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Wczorajsze oświadczenie Pana starosty i próba zrzucenia w nim odpowiedzialności na osoby trzecie jedynie ten fatalny obraz pogłębia.
Zarząd Okręgowy Solidarnej Polski

Wyjście przed szereg Andrzeja Kruczkiewicza nie jest odosobnione. Szczepienie poza kolejnością przyjął też Tomasz Staniek, starosta opatowski. Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS, poinformował, że za złamanie reguł starosta opatowski został już usunięty ze struktur Prawa i Sprawiedliwości.

autor: IT

Gość w kawiarence

Facebook