czwartek, 19 maja 2022

Drzewa na środku ulicy Ozimskiej? Prezydent przedstawił plan

 źródło zdjęć: profil FB Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski, włodarz Opola, przedstawił w swoich mediach społecznościowych wizualizację pasa drzew, który pojawi się na Ozimskiej. Pomysł wzbudził skrajne komentarze obserwatorów.

Jak poinformował prezydent, w ramach remontu ulicy Ozimskiej w Opolu będzie posadzonych kilkadziesiąt drzew pomiędzy pasami ruchu. Rada Miasta zgodziła się przeznaczyć na ten cel 200 tysięcy złotych – na razie na wykonanie dokumentacji projektowej.

W komentarzach pod postem nie zabrakło gratulacji, ale i słów krytyki, że owszem Opole potrzebuje nowych nasadzeń, ale niekoniecznie przy tak ruchliwej ulicy.

Piękna inwestycja Panie Arkadiuszu !!! Super !!! Zawsze mi właśnie czegoś takiego brakowało. Lubie jak w dużych miastach takie 4 pasmowe arterie są dzielone po środku drzewami. Inny zupełnie klimat się tworzy na takiej drodze. Oby realizacja nastąpiła jak najszybciej żeby i drzewka zdążyły już sobie rosnąc na spokojnie.
pan Łukasz
Jeśli chodziło o ekologie to dobry pomysł, ale żeby drzewa w tym miejscu na środku ważnej drogi podczas wielkiego korku? Nie wspomnę jak przyjdzie jesień i spadające drzewa, liście podczas jesieni lub burzy albo antymistrzowie kierownicy będą stwarzać wypadki... Pytanie czy tam jest tyle miejsca na zasadzenie lub zamiast dwóch pasów będzie jeden? Będą mega korki słabo to widzę.
pan Dariusz

W odpowiedzi na komentarze o korkach, prezydent napisał, że zmniejszenie pasów na rzecz drzew na Ozimskiej nie wpłynie na zmniejszenie przepustowości przejazdu, bo problem tamowania ruchu wynika z wjazdu w węższą ulicę Reymonta. Dodał, że częścią projektu jest też przebudowa skrzyżowania Reymonta-Ozimska.

autor: IT

Facebook