poniedziałek, 8 marca 2021

Dymisja wiceministra Janusza Kowalskiego

 źródło: FB/Janusz Kowalski

Poseł ziemi opolskiej i polityk Solidarnej Polski przestaje pełnić funkcję wiceministra aktywów państwowych. Dymisję potwierdził wicepremier Jacek Sasin.

Decyzję o odwołaniu Janusza Kowalskiego ze stanowiska miało podjąć już wczoraj kierownictwo PiS. Polityk Solidarnej Polski pełnił swoją rolę przez ponad rok.

Na moim biurku leży już podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego dymisja ministra Kowalskiego, także jeszcze dzisiaj pan minister tę dymisję otrzyma. Misja pana ministra Kowalskiego w resorcie aktywów państwowych tym samym dobiega końca.
Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych, w wywiadzie dla RMF FM

Janusz Kowalski słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, w których chociażby krytykował zawarcie przez rząd unijnego kompromisu budżetowego. W ostatnich tygodniach miał obiekcje co do planów energetycznej transformacji kraju.

Polityk Solidarnej Polski potwierdził odejście ze stanowiska.

Kończę pracę w rządzie. Kontynuuję nadal pracę dla Polski. Broniłem i będę bronić suwerenności energetycznej RP i przeciwdziałać niekorzystnym dla Polski i Polaków skutkom decyzji podjętych na szczytach Rady Europejskiej w latach 2019-2020. Sprzeciwiam się transformacji energetycznej, niekontrolowanej dekarbonizacji i wysokim cenom energii i ciepła oraz uzależnieniu od rosyjskiego gazu.
Janusz Kowalski, poseł na Sejm RP, Solidarna Polska

Janusz Kowalski pełnił funkcję wiceministra aktywów państwowych od 2019 roku. Był też pełnomocnikiem rządu ds. reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa.

Gość w kawiarence

Facebook